View Single Post
  #103  
Staro 16.09.2016, 20:11
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Grge017 Prikaz poruke

Ako moja majka aplicira i pukom srećom bude ižvučena da li ona može da povede mog oca, brata (18) i mene (21 od februara) tamo ili moj otac pošto bi možda i oni aplicirali pored mene...

POZDRAV !

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mariquita Prikaz poruke
Grge, pošto ste i ti i brat punoletni morate aplicirati sami za sebe.
Odgovor nije tacan. Punoletnost u Americi se stice u 21-voj godini. Obojica mogu da budu na aplikaciji roditelja (ako nisu u braku), ali mogu da konkurisu i za sebe, ukoliko su u trenutku aplikacije zavrsili cetvorogodisnju srednju skolu u redovnom roku. To verovatno znaci da mladji sin ne moze da aplicira samostalno.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Otac i majka prilikom apliciranja navode supruznika i decu (nevencanu, do 21. godine u trenutku prijave). Brat i vi aplicirate samo za sebe, sto znaci ako on ili Vi budete izvuceni idete sami. A ako neko od roditelja bude izvucen,mozete svi da idete.

Odgovor je polu-tacan. Da, roditelji treba da navedu svu nevencanu decu u svojim aplikacijama. Mladji sin verovatno nije jos zavrsio odgovarajucu srednju skolu, znaci on ne moze sam da aplicira. Stariji ce verovatno da age-out na aplikacijama roditelja. Prema pravilima Child Status Protection Act (CSPA), detetu se zamrzavaju godine od trenutka Visa Petition do Priority Date. U ovom slucaju, ako roditelji budu izvuceni sa veoma malim brojem i njihov broj bude current u Oktobru ili Novembru - onda mozda i upali. Evo kako se racuna: izracunajte dane od vremena pocetka apliciranja do objave rezultata (Oktobar-Maj, postoje on-line date calculators), dodajte broj dana na sinov rodjendan. Ako je case number current pre tog datuma, onda je ok. Ako je posle - sin je aged out. Stariji sin svakako moze i samostalno da aplicira - ako ima zavrsenu odgovarajucu srednju skolu.

Molimo sve clanove da provere informacije pre nego sto postuju odgovor za koji tvrde da je tacan. Hvala na razumevanju.

Sup.Mod.

Last edited by SEEUSAIC; 17.09.2016 at 00:44. Razlog: Pravopis
Reply With Quote