View Single Post
  #2  
Staro 30.08.2014, 17:19
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sparky Prikaz poruke
Nisam znao u kom podforumu da postavim par pitanja ali nadam se da ćete mi pomoći oko mojih pitanja.

Ovako, od očevog dobrog prijatelja iz Amerike mogu da dobijem ponudu za posao. I ja planiram na osnovu toga da traižm vizu.

E sad, moj slučaj je ovakav. Oženjen sam imam dvoje dijece, zapošljen sam u CG, imam preko 10 godina radnog staža. U firmi kojoj radim imam redovnu platu i osiguranje. Pošao bih u USA da radim neko vrijeme i da u slučaju krene kako treba nekako dovedem ženu i dijecu. Supruga je takođe u radnom odnosu više od 5 godina. Igrao sam lutriju dva puta do sada, nisam izvučen.
Supruga ima završen fakultet a ja imam samo srednju školu.

Mene interesuje kakve su moje šanse da dobijem vizu?
Koju vrstu vize da tražim?
Utiče li na dobijanje vize moje učešće u lutriji?


Iskreno namam pojma kako sve ovo funkcioniše zato i tražim pomoć
Probao bih preko nekih agencija ali želim prvo da se informišem o svemu pa tek onda da pokrenem nešto u vezi sa vizom.
Koliko znam u pitanju je H2B viza a mozda i gresim, uglavnom firma iz amerike treba da ti bude garant, i da za tebe podnese aplikaciju za vizu za tebe u imigraciono ili gde vec, i nakon toga cekas poziv za intervju u americku ambasadu, i molim boga da ti odobre vizu, to ti mozda i prodje da odes sam tamo, ali da dovedes tamo i zenu i decu je jako tesko gotovo nemoguce, izizev da vas izvuku na lutriji za GreenCard. Mozda i gresim, nadam se da ima neko nolje informisan od mene.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote