View Single Post
  #11  
Staro 09.05.2017, 01:25
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik simbad Prikaz poruke
Zdravo svima i srecno na sve dobitnike,jas sam dobio na zadnjo izvlacenje 2018 ,e sad imam neko pitanje ako ima neku slicno iskustvo i da zna da mi pomogne,u 2012 bio sam u Americi sa J1 ,bio sam tamo kod nadjeni posao iz agencije edno 3 nedeja dok mi je stigo SS# ,posle toga sam napustio Jersey i otiso kod brata ko je vec tamo 3 godina isto so J1 ali je ostao ,vozio sam malo kamiona i pred kraja vize sam se vrtio u Makedoniju ,znaci nisam prekrsio vize ,moj brat je dobio green card prosle godine i sad je legalno tamo ,ubacio sam ga u ds-260 kao adresa gde zelim da idem i zelim tamo da mi salje green cartu ,od kad sam se vratio 2012 pokusao sam dva puta da dobijem b1b2 viza ,ali nisam uspeo ,i na prvi i na drugi intervju rekli su mi probaj sledeci put ,jel cu da imam probleme sad ili to sto imam brata tamu je prednost ,imam zavrseno srednju skolu i bio sam na elektro fakultet 3 godina pa sam poceo da radim i nisam zavrsio .
Koji J1 program je u pitanju? Ako je W&T i prestali ste da radite za sponzor kompaniju nakon tri nedelje i otisli da vozite kamion za kompaniju koja nije u SEVIS programu, onda ste prekrsili uslove J1 i moguce je da cak i imate ban na vasem imenu. Ako je brat legalizovao svoj boravak nakon ilegalnog ostanka, onda ne bi trebalo da imate problem - njegove odluke svakako nisu vasa odgovornost. Ako brat ilegalno boravi u USA, vama i dalje nista to ne moze da skodi, ali ste imigracionom dali adresu njegovog boravka tokom popunjavanja DS-260.

Za pocetak bi bilo dobro da vas brat proveri vas status u USA kako bi ste bili sigurni da ne postoje posledice i/ili ban zbog J1 vize.

Sup.Mod.
Reply With Quote