View Single Post
  #24  
Staro 06.05.2010, 16:12
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
To sto neko pise da Craigslista ne valja ne znaci da i zna sta govori - treba i to znati koristiti. Isti forumas je napisao, ako se ne varam, da ti za hranu treba famoznih $1000 mesecno (!)
Nebitno, tip za tebe je: gledaj oglase sa brojem telefona ili Emailom, pa ih direktno kontaktiraj. Konkretno za ove poslove oni i ostavljaju telefon i kontakt osobu.
A gde sam ja to napisao da je za hranu potrebno 1000$ mesecno?
Ja itekako znam sta govorim kada kazem da ne valja. Slazem se sa gore pomenutom cinjenicom da nije za sve poslove isto. Ono o cemu sam ja pricao su ti tzv "losi poslovi" ili kako ih vec nazivaju. Misli se naravno na poslove koji ne zahtevaju neko veliko predznanje ili iskustvo. Kao prvo, bar 30% (a u nekim slucajevima i 90%) oglasa su lazni. Firme koje jesu registrovane, imaju sajt, imaju email i sl ali im je posao da te navuku da im preusmeris neke cekove i sranja i time izgubis par hiljada dolara i usput mozda i zaglavis na robiji. Ako se traze office poslovi tipa administrative assistant i slicno, ovakve prevare su 90%. Isto vazi i za oglase za call centre. Fora je da ih je tesko provaliti i da te ponekada 2 dana zavlace, drze intervju...ma sve zivo...i onda odjednom krenu te fore. Onaj ko je tek stigao u ovu zemlju i ne zna kakve sve prevare postoje, moze lako da se upeca i da svojih 10k umesto na prvih par meseci zivota, potrosi tako sto ce dati prevarantu deo u dzep, a ostatak advokatima.
Oni koji pak jesu pravi oglasi primaju veliki broj prijava. Znam licno da u jednoj ambulanti su primali tehnicko osoblje. Dali su oglas jedan dan (jos je kao pozeljan preduslov bio znanje poljskog). Za taj jedan dan je stiglo preko 450 prijava. Nisu naravno procitali nijednu, nego zaposlili od pere, mike, djoke rodjaka prijateljice cerku. Za jednu malko poznatiju firmu u Chicago znam da su primali cak i 1000 prijava. Naravno, ako das oglas za neuro hirurga sa 10 godina iskustva, sigurno se nece javiti toliki broj ljudi. Cak je i google bio dao oglas na craiglist....ali zna se ko je google, sta trazi i da pri tom imaju dovoljno para da placaju ljude da cesljaju kroz brojne prijave.
Od svih ljudi koje znam ovde, mozda ih je dvoje naslo posao preko craiglist. Ostatak nije imao srece i izgubio je previse vremena sa istom.
Sto se oglasa za kola tice, na craiglisti se moze naci Audi A6 sa full opremom iz 2009 godine za 4k dolara. Takvih je bar 20% oglasa.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com