View Single Post
  #24  
Staro 06.09.2016, 05:42
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dushano Prikaz poruke
SEEUSAIC,
hvala na odgovoru. Da,na to sam i mislio,na promenu statusa-forma I-539. ..jos me malo zbunjuju ovi pojnovi...Hvala na ispravci...

Ok,znaci mislite da je pametnije iz Srbije. U sustini i ja sam vise za tu varijantu,i ona meni vise odgovara,jer bih da zavrsim neke stvari tamo, ali me ovde savetuju da ne napustam USA ako ne moram. Pa zato pokusavam da izvagam i cujem i vas savet jer je sigurno neko bio u slicnoj situaciji.

A da li je uopste zakonski dozvoljeno da oni meni ukinu turisticku vizu iako nisam usao u USA na nju, i ne zelim da radim promenu sa nje vec sa H2B vize? Jer sam usao na H2B. Sta mislite..? :S Da li moze da se desi (jel znate za takav slucaj)da mi u Beogradu ukinu turisticku vizu ako podnesem papire za studentsku F1 vizu i ne daj boze - odbiju me.?

Sto se tice pocetka semestra, ovde postoji i neki semestar koji pocinje 7.nevembra - 5. januara. Cisto radi ostalih ljudi,mozda ce vam znaciti ova informacija,ali ova skola u Vegasu je bas jeftina, pa ako vam nekad zatreba-posetite sajt. Skola se zove: International academy of english.
H2B vam istice krajem meseca, tu i nema sta da se ukida, zar ne? Odgovor Ambasade ili sluzbi ovde ne moze niko da vam garantuje. Semestar je, kao sto smo rekli, vec poceo. Kursevi ESL na Institutima za jezik su nesto drugo, moze sve da prodje glatko, a i ne mora. Mi ne znamo nista o vama, sta ste radili ovde, niko nema ovde informacije o vama, niti je upucen u njihove nacine odlucivanja, tako da nikakav siguran odgovor ne mozete da dobijete.

Promena statusa je dozvoljena - znaci, mozete to da odradite ovde. Da, mogu da vas odbiju - to znaci vracate se nazad. Mogu da vas odbiju i tamo - to znaci da ostajete tamo. Jedan razlog da zahtev podnesete ovde je stednja na troskovima. Drugi razlog zbog kojeg neko moze to da vam savetuje je da mozete da se odlucite da ostanete ovde bez obzira na odbijanje, ali cemu to? Na vama je odluka, jedino sto mi mozemo da vam kazemo je da je najbolje da ispostujete njihove odluke ukoliko imate u planu da i u ubuduce dolazite ovde. Prekoracenje vize moze da sa sobom povuce deportaciju i zabranu ulaska na 10 godina.

Sto se tice turisticke vize - da, mogu da je poniste ukoliko tokom intervjua procene da imate imigrantske namere. To je uvek rizik. Retko se desava.

Na kraju sledi ono najvaznije, sve ovo gore smo mogli i da preskocimo ali je ipak napisano da posluzi i drugima za informaciju: USCIS savetuje da se forma I-539 podnese minumum 45 dana pre isticanja postojece vize, izuzev ukoliko kasnite zbog ekstremne situacije koja je bila izvan vase kontrole. Drugo - ako odobre vizu, oni mogu (ali ne moraju) da je izdaju maksimalno do 30 dana pre pocetka skolovanja. To znaci da mozete biti bilo gde od nedelju do 5 nedelja u ilegalnom statusu i to moze da bude dovoljan razlog da vas odbiju. Da se ponovimo - na vama je da odlucite sta je najbolje u vasoj situaciji.

Sup.Mod.

USCIS Form I-539 Instruction
Reply With Quote