View Single Post
  #3  
Staro 14.08.2008, 18:55
Olivera's Avatar
Olivera Olivera je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.07.2008
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Skopje, Macedonia
Poruke: 172
Pošalji MSN poruku korisniku Olivera Pošalji Skype™ poruku korisniku Olivera
Nepromenjeno

High seson za USA je od 09Jun-03Sep i od 15Dec-08Jan.
U ovim periodima cene aviokarata su skuplje. Zato ako Vam nije hitno jeftinije cete da prodjete ukoliko putovate izvan ovih datuma.
Sto se cene tice uvek vazi praviko: Sto ranije rezervisete to jeftinije cete da prodzete. Rezervacija u aviokompanijama i turistickim agencijama je besplatna tako da ukoliko makar i odprilike znate datum polaska, moj savet vam je da rezervisete let. Postoji takozvani ticketing-time-limit, period do kada vam je cena zagarantovana. To ce vam kazati ticketing agent kada budete rezervisali. Ukoliko ne kupite kartu u ovom periodu moguc je promena cene neovisno nagore ili nadole.
Ali ako imate prijatelja on moze ubaciti fiktivni broj karte i sistem ce tretirati rezervaciju kao prodatu kartu tako da opasnost od storniranja ne postoji, ali pri kupovanju prave karte vazice aktuelna cena od tog momenta iz razloga sto su aerodromske takse promenljiva kategorija za 5-10-20EUR.
Najevtinije su special offers preko interneta, ali njih morate platiti odmah putem Credit card.
Isto tako postoje i special offers u aviokompanijama koje morate kupiti 100-90 dana ranije ovisno o aviokompaniji.
Za intercontinetal flights ja preporucijem Lufthansa, Delta, United Airlines, KLM i Austrian.
__________________
2009EU00010xxx
Negde krajem Maja 2008- dobila sam prvu kovertu
24/5/2008- poslala prvu kovertu u KCC
17/07/2008-Dobila sam potvrdni mail iz KCC da su dobili moju kovertu
04/11/2008- Zakazan intervju u US Embassy - Skopje
15/10/2008- Stigla druga koverta
20/10/2008- Zakazan lekarski pregled u IOM
04/11/2008 - Uspesno zavrsen intervju, viza odobrena.
01/03/2010 - Prva stanica Williamsburg, VA
16/06/2010 - Selidba "za stalno" Scottsdale, AZ
Reply With Quote