Tema: Indiana
View Single Post
  #32  
Staro 15.09.2013, 10:52
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

V777

proučila sam ove linkove, wow, školarina je skoro i tri puta veća za non-resident studente. Jasno mi je da ne moraš biti državljanin da bi upisao studije, ali nisam znala da postaješ resident nakon 12 mj boravka i imaš uslove kao i svi ostali. Iskreno, nemam definisano mišljenje u kom smjeru bi mogla nastaviti edukaciju tamo. Razmišljam logikom da u nekom početnom periodu, dok se još snalazimo i privikavamo (jer vjerujem da početak neće uopšte bili lak i neću sigurno imati uslove da se bavim faxom), dobro ispipam šta je to što u budućnosti može donijeti solidnu zaradu i šta je traženo. Finansije i Business uopše mi također nije stran jer sam već 9 godina u toj branši, pa možda i nešto u tom smjeru ne bi bilo loše. Također koliko vidim zanimanja u Health Care sektoru su također interesantna (tipa administracija, billing, menadžment i sl.) Dakako, sve zavisi da li je sve to dostupno online. Kad budeš imala vremena svakako piši još (istražujem i sama, ali volim čuti i iskustva iz prve ruke), svaka informacija je dobrodošla i sve ih čuvam. Mislim da je pored sreće kao nekog X faktora u cijeloj ovoj priči kako će se tko snaći i dobra informisanost visoko na listi presudnih faktora "biti ili ne biti"

Ja ću se svakako javiti sa konkretnim pitanjima along the way i hvala ti na svim dosadašnjim i budućim odgovorima.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote