Tema: Indiana
View Single Post
  #35  
Staro 19.09.2013, 12:29
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik via Prikaz poruke
Lafajet mi se čini kao ok, miran, prijatan grad, pogotovo kad vidim ovaj dio da je gradski prevoz siguran i da njime možeš stići svagdje, malo je gradova u USA koji se mogu pohvaliti ovim. Malo sam istraživala na netu i ostale podatke vezane za ovaj grad. Jel' te posao odveo dalje ili nešto drugo, pošto mi ovo izgleda kao savršeno mjesto za život sa djetetom? Kakva je situacija sa zdravstvenim osiguranjem za djecu, nudi li Indiana besplatno zdravstveno za djecu bez obzira da li su resident određeni period ili ne?
Na poslu sam pa sam brzinski preletjela preko te teme na netu, naišla na sajt http://www.insurekidsnow.gov/state/indiana/, gdje se spominje Hoosier Healthwise Program - the State of Indiana's health care program for children, pregnant women, and families with low income, ali bukvalno ne mogu otvoriti ništa više na netu na tu temu. A nemam više ni vremena, mora se nešto i raditi
Moja mala je kad se rodila godinu dana bila na Medicaid-u tj u Indijani se zove Hoosier Healthwise klikni
Evo vidi kako je sad eligibility

Npr. ako je zena trudna i ako je to prva trudnoca kvalifikuju se ako je ukupni porodicna zarada na godisnjem nivou ispod 39000 dolara. Moja je bila na oko 23 000 dok sam studirala.

Evo vidi i eligibility guide

A cifre na mesecnom nivou su cifre pre porez (bruto plata).

Napomena: Medicaid je za decu samo do 5 godina starosti.
Reply With Quote