View Single Post
  #32  
Staro 08.11.2018, 17:03
Mikac7 Mikac7 je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.10.2017
Poruke: 10
Nepromenjeno

Meni je smešno što niko ne pominje Aljasku kao moguću destianciju za život. Zar je moguće da se tamo nikome ne sviđa. Anchorage je lep grad, porezi jedni od najnižih, stanovi jeftini, a satnice su solidne. Jedino ako ljudi ne vole te hladnije države i velike promene u smislu long night zimi, and long days leti (20h traje obdanica). Od poslova imate sve bukvalno, pa počevši od prostog obezbeđenja koje mogu plaćati i od 20-25$ (npr. ako ste security u psihijatriskoj ustanovi, kojih ima mnogo).
Grad nije extra veliki, nema ni pola miliona stanovnika, a čak je moguće i peške i sa biciklom i lokalnim prevozom putovati po gradu, bez potrebe za kupovinom automobila.
Po meni ovo je jedna od najboljih država ZA POČETAK ŽIVOTA (moram naglasiti), a Anchorage jedan od najboljih gradova ako nemaju nikoga već u USA, jer može da se uštedi novac i sa minimalcem, jer bukvalno nema se gde trošiti novac..
Kasnije, kada se već upoznate sa samim životom u USA, možete se odlučiti i za neko toplije ili "popularnije" mesto. Šta znam, ja GL doživljavam nešto kao W&T program, jer je bukvalno prva godina ista, mučenje i samo rad.

Last edited by Mikac7; 08.11.2018 at 17:16.
Reply With Quote