View Single Post
  #9  
Staro 08.11.2012, 06:46
dinna3008 dinna3008 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.04.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 60
Nepromenjeno

[quote=oki9;33689]Dina,
baš sam htela da pitam kako ste se snašli, ako možeš pobliže opisati kako ste našli stan i posao (tj tvoj muž) i ostale sitnice vezane za taj prvi mesec boravka tamo
kako je devojcica savladala jezicku barijeru?
pozdrav[

Prije nego što smo krenuli na daleki put i osvajanje neviđenog i nepoznatog rezervisali smo preko interneta hotel na dvije sedmice. Dok smo bili u hotelu i čekali ssn broj pregledali smo ponude za stanove i poslove, kad smo dobili broj (iznenadili smo se kako je to bilo brzo) ali zaista nekih 7dana, odmah smo poslali aplikaciju za stan jer drugačije je kad se stan vidi uživo nego na slikama i kad stanodavac vas vidi lično kao normalne i porodične ljude. I onda počinje avantura...naravno kao i svi nemamo auto...naravno stan je daleko od našeg hotela gdje se nalazimo...također svi idemo da vidimo stan (nas četvero) ...sve na google earth izgleda relativno blizu ali kad kreneš nikad tome nema kraja.
Tako mi idemo malo pješke do najbliže sutobuske stanice, sjedemo u autobus i vozimo se, i vozimo se i tako nekih 30 minuta (autobus na svakom mogućem ćošku stoji da poludiš)...onda izađemo iz autobusa broj 1. i čekamo autobus broj 2. čekamo ga nekih 30minuta...konačno dolazi autobus broj 2. sjedamo u autobus i vozimo se sad nekih 45minuta... kraj putovanja izlazimo iz autobusa i opet nekih 10 minuta pješke i tu smo gdje nam je stan, pogledamo stan, svidio nam se i cijenom i izgledom, jako lijepo naselje, malo kriminala, mirno i ugodno, odmah završimo oko ugovora i platimo depozit i onda ide avantura nazad do hotela vožnje autobusom.
Tako isto smo predavali i za poslove (u nekoj si nultoj poziciji dok se ne dobije ssn broj) jer za svaki skoro oglas za posao traže taj broj.
Djevojčica nema problema sa engleskim jezikom učila ga je i prije nego što smo i kenuli, naravno nije sad da tečno govori engleski ali zna se sporazumjeti i tražiti šta hoće i zna razumjeti šta se od nje traži, tako da je ona oduševljena školom pogotovo školskim autobusima za koje ona kaže da su isti kao u crtanim filmovima kao i sve ostalo u školi.


ja sam se baš raspisala

pitajte dalje
Reply With Quote