View Single Post
  #26  
Staro 23.10.2017, 20:27
Vani Vani je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Zakon ponude i potraznje diktira situaciju. Cali je state "na ceni" pa su samim tim i cene zivota visoke. Cali je ok ako direkt dodjes u Cali pa naviknes da na stanarinu puknes 2-3 (ili cak i vise) puta i naviknes da ti na porez ide ohoho vise nego npr. u CHGO. Iako su plate znacajno vise u Cali, u mom slucaju to ne bi vise bio kvalitet zivota koji bih recimo imao u Las Vegas, NV, Charlotte, NC ili Chicago, IL sa neuporedivo manjom platom. Prosto sam navikao da na stanarinu izdvojim $900 i sve preko toga mi je nepojmljivo. Da sam startovao u SF verovatno bi mi taj "psiholoski" dozivljaj visokih stanarina bio totalno drugaciji.

Da se razumemo, ima gradova u Cali gde je zivot jeftiniji kao npr. Palm Springs. E sad, pitanje da li neko zeli u Palm Springs ili LA.

I naravno, svi smo razliciti. Nekome je bitna lokacija. Nekome da ima svoju kucu. Nekome da je blizu okeana. Nekome je imperativ Manhattan. Neko voli da mu je toplo cele godine... Dobra stvar u USA je sto sve to ima negde. Pitanje je koliko smo spremni na kompromise i sta su nam prioriteti
Megalan, posto vidim da si u Americi da li bi mogao da predlozis koje je mesto kao najbolje adekvatnije za nekog ko dolazi sam ? Bitno mi je da radim ... nije bitno sta iskreno , imam diplomu ali polako sa tim, zelim da radim i zivim, ap sat bi predlozio.... i da ako si placao ono 220 dolara za izradu gc kad si uplatio ? i kako ? hvala unapred
Reply With Quote