View Single Post
  #290  
Staro 18.06.2018, 19:29
Neco95 Neco95 je offline
Član
 
Datum prijave: 18.06.2018
Poruke: 2
Smile Pozdrav svima

Pozdrav svima, nov sam ovde, procitao sam sve stranice od pocetka ove teme. Vidim da ste izuzetno ljubazni i stvarno sve pohvale. Ako vam nije problem da mi odgovorite na neka pitanja. Prvo cu vam napisati moju situaciju. Ja sam zavrsio opsti smer srednje medicinske skole, nakon toga sam upisao Visoku zdravstvenu skolu strukovnih studija u Beogradu (takodje opsti smer- strukovna medicinska sestra). Uskoro, tj. u septembru cu diplomirati i planiram odmah nakon toga da upisem specijalisticke studije za koje je konkurs takodje u septembru. Voleo bih da mi neko pojasni sledece, ako ja nisam dobro shvatio. Da li ja nakon zavrsenih specijalistickih studija (sto se nadam bice za nekih godinu dana- mozda malo duze) dobijam stepen RN-BSN? I da li je svejedno da li cu upisati specijalisticke iz klinicke nege i iz anestezije i reanimacije? Posto oba smera postoje, a mene licno zanima ovaj drugi. Zanima me takodje kada zavrsim specijalisticke i preselim se u USA (znam da uopste nije lako, ali pustite me da sanjam) sta od skole bih jos trebao tamo da zavrsim i koliko bi to trajalo da bih postao CRNA? Znam da je potrebno 2-3 godine iskustva. Hvala vam puno unapred na odgovoru, pozdrav!
Reply With Quote