View Single Post
  #4  
Staro 11.02.2023, 06:58
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Imam tri excel sheet sa svim kalkulacijama , cijenama,troskovima...
To stoji na mom google drive skoro 5 godina kao hljeb kada treba da nadolazi* fermetacijom. Imam oko 80 recepata i procesa proizvodnje svih vrsta hljeba i peciva... Sve linkove gdje nabaviti repromaterijal , linkove oko potrebnih masina,* inventory itd...
Registrovao llc i firmu jos 2021 god.* onako da se malo poguram u tom pravcu ( zivio u apartmanu) ...

Kupili novu kucu u dobrom naselju ( nekih 5000 kuca treba niti izgradjeno u radijusu 4 kilometra ... nekako razmisljao o biznisu u gusto naseljenom* ,sigurnom naselju. Npr ovdje po kuci* zarada ( household income) je prosjek 130k* tako da ljudi imaju kesa da bi ovdje zivijeli... Jako je konzervativna sredina, imaju prave porodicne vrijednosti, nekako sigurno i dobro... Ovo je samo naselje I rezidential area tako da nema blizu prodavnica,kafica, restorana niti ce ih biti.... Sve sam ovo nekako poslozio u glavi prije kupovine i svih biznis planova oko kucne pekare . Pisao sam vec da imam ABC planove i da po tom pravilu funkcionisem ... Sada smo u poziciji da nesto krenemo svoje kao dodatni izvor prihoda uz minimalno ulaganje vremena ...moja neke procjene i kalkulacije da idem na 50$ / h poslije svih troskova ... fakticki za 4 h rada bi bilo oko 200$ dnevno a radio bih 3 dana ( nedelju samo u sezoni farmers market to je oko 8h )* sedmicno ukupno 16 h ili cisti profit oko 600$ sedmicno ... Ovdje govorim o maximum mog vremena sto mogu dati za* ovoj part time kucni biznis dok ne otvorimo pekaru....

Sve ovo ide uz veliki process snimanja, marketinga , social marketinga da bi se izgradio business brend.... Moje neke procjene su oko 1h do 2 h dnevno ( u danima kada ne proizvodim )* samo na marketing ,accounting, planiranje itd...
Moj plan je cijelu zaradu nazad vracati u sales funel da povecam prodaju I promovisem brend ... posto imam biznis plan za pekaru I sa ovom prodajom cu moci polako da krenem u otvaranju pekare...

Otvaranje pekare zahtijeva velika ulaganja I dosta obaveza. Plan je nastaviti raditi ujutro 4,5 sati I ici na full time posao dok profit pekare ne premasi moja full time primanja .... Moje su procjene za sve ovo je potrebno od 5 do 8 godins ... vidjet cemo 😀😀😀😀👍👍👍✊
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote