View Single Post
  #1  
Staro 12.10.2014, 05:07
Kris Kris je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno Srecan Nesrecan

Pozdrav i podrska za sajt!

Ljudi, ako mozete pomozite. Znam da smo svi u nekim problemima, vezanim za zelenu kartu i tražimo rešenja ovde na sajtu, ali ja još nisam nasao neki savet ili nekog ko je u slicnoj situaciji.
Naime...

Izvucen sam na lutriji za 2015 sa brojem 26,xxx

Nalazim se u Americi od 2010.
Došao sam iz Srbije sa F1 vizom.
F1 viza u pasošu mi je vazila 1god i ona je istekla (u pasošu). Ja dalje odrzavam legalan status sa I 20, tj. Nastavljanjem skolovanja. Tako da pohadjam skolu i svake godine mi izdaju novi I 20.

Situacija...

Obzirom da je život ovde skup,teško je preziveti sa nekom ustedjevinom.
Odnosno, da skratim...radim na crno i tom prilikom sam koristio svoj ss broj i placao takse svake godine.

Ovim nacinom sam prekoračio svoj status,ali to su odvojene institucije ovde...skola i irs...dok se ne postavi neko pitanje oko toga, pa se konkretan slučaj ne proveri.

Da skratim priču,da ne smaram...
Vezano za to...

Dobitnici zelene karte,ovde u Americi imaju dve opcije: AOS (adjustment of status), ovde u americi ili CP (consular procesing), u konzulatu u Srbiji.

Prikupljanjem podataka sa interneta i kontaktiranjem, saznao sam da...
nikako ne treba da radim AOS, Jer će sigurno proveriti sve sto im je dostupno ovde i videce da sam radio ilegalno i ne samo da ću biti diskvlifikovan za zelenu kartu, nego automatski gubim F1 status i bicu poslat na deportacioni sud.

Više saveta sam dobio u pravcu obavljanja i prijavljivanja za CP, jer...kako se priča po internetu...oni ne obavljaju toliko stroge provere i ne idu toliko duboko...to su priče.

Moje pitanje, ovde, je:
Da li je neko bio u slicnom iskustvu i ako može da podeli sa mnom?
Da li je neko bio u americi i radio sa ss brojem i potom isao na intervju za zelenu kartu?
Da li pitaju na intervju ljude koji su boravili u americi za posao,takse i slično?

Plasim se...obzirom da imam sredjen,na neki način, život ovde, ako se prijavim za CP i ako me odbiju za Zel.kartu dobiću i zabranu ulaska u ameriku i...verovatno nikad više...

Molim svakoga, ko je bio u slicnoj situaciji, da me kontaktira. Ako neko ne želi da se kompromituje, zamolio bih da me kontaktirate preko emaila.
Ovo je stvarno stresno,iz dana u dan...stvarno nikad nisam mislio da ću biti izvucen...
Hvala unapred svima na razumevanju i svakoj iskrenoj pomoći.