View Single Post
  #1  
Staro 01.03.2011, 19:01
Mv2Player's Avatar
Mv2Player Mv2Player je offline
Član
 
Datum prijave: 01.06.2010
YU lokacija: Srbija
Poruke: 27
Nepromenjeno Promena adrese u USA pre ili nakon dobijanja GC

Imam par pitanja, a i potreban mi je savet za sledecu situaciju:

U ambasadi sam dao adresu na koju zelim da mi stigne Green Card i SSN i na kojoj cu da boravim za prvo vreme. Plan za USA sam promenio a samim tim imam i novu adresu na kojoj cu boraviti. Citajuci forum saznao sam da se ta adresa moze promeniti na aerodromu prilikom ulaska u USA, ali isto tako procitao komentare i savete da se u tom slucaju PRODUZAVA procedura izdavanja GC te da to nije pozeljno da se radi osim ako ne mora.

1. Da li krsim zakon i koje su posledice ako na aerodromu ne prijavim novu adresu boravka, a to uradim tek nakon sto mi SSN i GC stignu na prvobitno navedenu adresu?

2. Da li postoji neka provera da li sam ja na toj adresi za tih 4-5 nedelja dok ne stigne GC i SSN ili ne?

3. Za sta mi je ta prvonavedena adresa jos bitna osim za primanje Green Carda i SSN-a?

4. Da li neko moze da me posavetuje da li da menjam tu adresu dok ne primim GC i SSN ili ne, u varijanti ako je isti grad a druga adresa i u varijanti ako je izmenjena i adresa i grad i drzava?

5. Ukoliko na aerodromu ipak promenim adresu, da li i kome sam jos u OBAVEZI da javim o promeni adrese i u kom roku?
__________________
Case No: 2011EU00003xxx
14.06.2010. - Primio 1. kovertu
18.06.2010. - Poslao 1. kovertu u KCC
22.06.2010. - Primili 1. kovertu u KCC
14.10.2010. - Poslali 2. kovertu iz KCC
01.11.2010. - Primio 2.kovertu
XX.XX.2010. - Intervju
XX.XX.2011. - Viza