View Single Post
  #11  
Staro 07.08.2012, 01:16
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oskark Prikaz poruke
Pa to nije ni toliko preterano skupo. Sasvim prostojna cena stanova, no dobro, meni bi svakako neki studio bio sasvim dovoljan tako da verujem da moze i za jeftinije da se nadje.

Znas kako, rekao sam da je lep grad, jer iz ove moje prespektive ogranicenih resursa izgleda lepo. Mogao sam da ga vidim na slikama i na youtube par videa, a ono sto sam video, meni se svidja.
Verujem da je tvoje iskustvo sasvim drugacije, jer da krenemo od toga da si ti vec par godina tamo i da si obisao dosta mesta, pa imas i sta da uporedjujes.
Sa atlantom ga ne bih uporedjivao nikako...Meni se Atlanta mnogo vise svidja, Al generalno kad pogledas svaki grad je lep za sebe
Nije skupo, kao sto sam rekao Hjuston nije skup grad za zivot. Mi placamo ispod cene za kraj u kome zivimo, realno bi bilo da bude za nekih 100-150 vise. Za nove stanare mislim da je tu negde cena.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
To su super povoljne cene. I za stan i za komunalije.Imas li ves masinu u stanu?

1. Prvi stan mi je bio 610 $ sa svim troskovima, internetom i kablovskom (50 m2) - Lafajet, IN.
2. Drugi stan mi je bio 900 $ pre troskova (studio) - Southfield, MI. (apartmansko naselje)
3. Treci stan (80 m2, dvosobni) u jednom jako malom mestu u Indijani (Angola) placala 525 $, vodu i djubre oko 100, struju 55, gas, 45. (duplex, prvi (americko drugi) sprat u kuci koja ima dva stana). Imala sam u stanu novu ves masinu i susac.
4. Sad sam se preselil u veci grad na juznoj obali (Norfolk, VA) i stan je 1100 $ (130 m2, dvosobni), troskove jos ne znam. (duplex, prvi (americko drugi) sprat u kuci koja ima dva stana). (U stanu imam prikljucke za ves masinu i susac, morala sam da ih kupim).
Nemamo susilicu i ves masinu u stanu, ali imamo u okviru kompleksa, placamo klasicno na novcice. Mislim da je i cena zato malo manja jer od pogodonosti imamo mali bazen, djakuzi, perionicu i pokriven parking. Ogradjen je kompleks u super kraju (hipsterskom ) U stanu imam renoviranu kuhinju i kupatilo (granit, stainless steel appliances, centralnu klimu, itd ...)

Sledece leto se sigurno selimo u nesto vece (townhome) a ko zna mozda i resimo da kupimo nesto, otom-potom.
Reply With Quote