View Single Post
  #3  
Staro 20.05.2012, 05:30
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Bila sam u njemu 3 dana na nekoj konferenciji 2007 godine (u julu, leto). Meni se jako svideo jer sam iz planinskog kraja i za mene ravan grad = vidis samo kuce/zgrade ispred sebe... Cim je malo izguzvan teren, meni lepse... A tu lepo mozes da se popnes negde pa da ima sta da se vidi. Plus taj neki industrijski smek, te neke celicane i ta prica, deluje mi nesto sto totalno lici na neke nase krajeve... Nekad bio centar Rust Belta danas neke od tih fabrika su zatvorene jer su prljave tehnologije izmestene na neke druge kontinente.

Bili smo u hotelu na jugu grada, konferencija bila u centru. A vozali smo se naokolo, nema gde nismo. I isli onim vozicem gore na vidikovac. Nemam pojma kako se sta zove jer smo bili sami i isli onako na dza bu bez ikakvog plana, obisli Karnegi Melon univerzitet, Univerzitet u Pitzburgu, po centru setali i vozali se, delovalo je da ima zanimljivih mesta...

Koliko sam ukapirala tu vole da dolaze da zive ljudi iz prostora stare Jugoslavije, pogotovu nakon prvog i drugog svetskog. Ima neki kosarkas Pit Marovic koga svi u SAD znaju kao legendu i dosta nekih drugih ljudi poreklom od roditelja sa nasih prostora.

Ja sam cula da pogotovu Zagrepcani vole da zive u Pitzburgu jer ih podseca sa tim rekama na rodni grad.
Reply With Quote