View Single Post
  #30  
Staro 05.09.2008, 15:37
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Ne znam ljudi....ali meni je celog zivota (pogotovo 90-ih) bila zelja da jednog dana kupim kartu za preko okeana u jednom pravcu Moram tu zelju ostvariti...
Pa siguran sam da ti ovo neće biti jedini put preko bare... Uostalom, dogodine možeš kupiti u jednom pravcu - za povratak u USA, jer ćeš imati kartu za "odlazak" na odmor, a ne i za povratak...

Psihološki je mnogo bolje imati ipak kartu u ruci. Uvek imaš još jednu opciju za ne-daj-Bože da se nešto desi.... A kad se ide sam na ovakav put, po meni, što više opcija, to bolje... Ipak je to samo 200-300$ više, a daje puuuno duševnog mira...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik stizeljeto Prikaz poruke
Ja sam isto za kartu u jednom pravcu. Iz vise razloga; iz Amerike se mogu naci jeftinije karte tako da kada saznamo kada cijela porodica moze dobit slobodno, kupimo si kartu za doma sa sigurnim datumima polaska i dolaska; ima mi vise smisla kad smo jednom tamo da mi je tamo polazak i da se tamo vracam, a ne da gledam kako namjestiti datume i slicno. Mislim da nema neke razlike u cijeni ako se dovoljno rano rezervira. Evo ja se nadam da cemo naci nesto povoljno preko te Zanine agentice, cijene su puno povoljnije nego povratne sto se mogu naci preko agencije. (iznimka kolko sam vidjela do sada je Lufthansa koja ima puuuuno povoljnije povratne karte, ali cijena im je svejedno visoka pa sa njima ne pomisljam putovati)
Da se razumemo: ova priča ni ne bi imala smisla kad bi morali da se usklađuju datumi. Poenta i jeste u tome da imaš kartu koja ima dozvoljeno menjanje datuma povratka besplatno (a toga ima). Znači, ako ima sedišta u avionu, ja mogu da je promenim za 10 minuta i da idem tim letom.

Naravno, ova varijanta verovatno ne pije vodu porodicama, velike su pare u pitanju, pitanje da li bi svi išli (za prvo vreme) zajedno nazad, itd itd...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote