View Single Post
  #19  
Staro 15.12.2014, 22:40
bilic101 bilic101 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.12.2014
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slavek Prikaz poruke
Obicno posle 2 predsjednicka mandata iz jedne stranke na red dodje predsjednik iz druge stranke. Doci ce i republikanci na vlast kad-tad.
Da bilo sta promjene oko lutrije recimo starosnu granicu ili minimum master diplome kao uslov, mnogi clanovi sa foruma se mogu slikati. Nisu svi sa foruma masteri sa 26-27 godina starosti. Za mnoge od nas bi to bilo kao i ukidanje lutrije.
Pogledajmo to iz jedne druge perspektive.
Recimo, mozete imati dosta diploma necega sto ste zavrsili, ali ako to zaista ne znate raditi, tu nastaje problem veliki, jer se onda zapitate sami, cemu sam toliko godina isao u skolu, tj fakultet i edukovao se da danas ne mogu pronaci sebi adekvatan posao u struci radi manjka radnog iskustva...

Ne kazem ja da master ne treba, ali biti prekvalifikovana mlada licnost a ujedno ne imati adekvatnog radnog istkuva u toj oblasti za koju ste se edukovali, bukvalno receno ste odradili 50% stvari tek i vrlo tesko ce te pronaci, pa cak skoro nikako poslodavca koji Vas ujedno mora placati skupu a vi tek morate na obuku.

Tako da, ako bi se kojim slucajem desilo da postave minimalan standar master ili (300 ECTS) vjerujem da ce svega 10% ljudi uspijeti dobiti vizu, ali opet onih 10% koji znaju svoju struku, tj koji su eksperti u tome, ali onda se postavlja pitanje, zasto ekspert da igra tu lutriju uopste kada on samo sto treba da nade adekvatnog poslodavca ili posao, a za ostalo ce poslodavac da se pozabavi?

Ja sam se prijavio za master koji treba da pocne u Februaru sljedece godine, ali iskreno ne vidim da cu imati tu hljeba ikada jer nemam ljude koji bi me probili u toj struci. Jednostavno, moram dobro razmisli...
Reply With Quote