View Single Post
  #3  
Staro 11.06.2011, 15:58
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Moje iskustvo sa zaposljavanjem u CHGO je zasad bilo pozitivno u smislu da sam promenio tri poslodavca i niko nije pravio pitanje oko akcenta, imena ili prezimena (i da, imam jedno od onih prezimena koje rodjeni amer ne ume da izgovori). Posle nekog vremena provalis da ovde u CHGO, pogotovo ako je radno mesto u DuPage county ili na NorthShore, boja koze igra ogromnu ulogu... Rasizam je ovde vrlo izrazen. Prosle godine, dok sam radio kao caregiver, nisam mogao da zivim od ovih iz agencije jer su me zivkali svaki cas sto mi je posle, onako u poverenju, jedna od supervizorki i objasnila. Problem je bio sto je firma manjkala sa belim osobljem, a klijenti nisu hteli da se bakcu sa africkom ili azijatskom ekipom... Slicno je bilo i na drugom poslu. Od nas 9 na spratu ja sam bio jedini belac i u X situacija sam imao problem da sam ja taj koji mora da smiruje situaciju sa porodicom pacijenta jer filipinke ne zele da ulaze u raspravu sa belcima (sto se vrlo cesto dogadjalo)

Na trenutnom poslu, nisam imao problema oko zaposlenja, ali sad se dogodi da akcenat bude "issue". Assessmenti za zdravstvena osiguranja se rade telefonski i tu ljudi ne mogu da vide sa kim razgovaraju i cesto se dogodi da im moj akcenat u startu zasmeta (pogotovo ekipi iz Indijane, Ohaja, Dzordzije i vrlo cesto Teksasa) i tu onda krece maltretiranje u pravom smislu te reci uz obavezno pitanje da li se kompanija nalazi u USA :-D (A uglavnom ti koji prave probleme su iz nekih neopevanih vuko.ebina gde je Bog odavno rekao laku noc). Zapusim ja usta takvima jako brzo, ali ipak nije prijatno... Ekipa iz CA, FL, IL i NV mi nikada nije pravila problem (cak im i bude interesantan akcenat) ali "red neck" ekipa...
Reply With Quote