View Single Post
  #303  
Staro 22.11.2020, 10:17
Master Yoda's Avatar
Master Yoda Master Yoda je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.10.2019
US lokacija: Hopefully somewhere in the West
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 40
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Jednom sam postavio Maslovljevu hijerarhiju potreba
Upravo je ta piramida potreba nesto sto nas razdvaja od jucerasnjih komsija i prijatelja sa one strane Bare.
Moram priznati da mi ovaj pojam nije bio poznat od pre, deluje zaista interesantno, mada kao sto u clanku pise ipak je to najvise prilagodjeno Americi jer neke druge kulture imaju drugacije prioritete.
Ono sto mene buni kod ove piramide jeste da najveca nesigurnost (po mom misljenju) se nalazi vec na drugom levelu koji se zove Potrebe za sigurnoscu.
Kopiracu sa stranice
Citat:
potrebe za sigurnošću: neugroženost života, stalan posao, sigurnost porodice, zdravlja, imovine;
Najizrazeniji kriminal je u SAD, u svim vecim gradovima tako da je neugrozenos zivota upitna.
Posto je u USA surovi kapitalizam posao veoma lako gubis, znaci nema finansijske sigurnosti.
Zdravstvno nije najbolje (da ne kazem lose) i odrace vas kad god mogu, ovo je direktno povezano sa imovinom.
Bukvalno jedan teska bolest i neadekvatno osiguranje ce vas kostati svega i baciti na ulicu.
Nikad pre nisam razmisljao o ovome, ali ovo mi trenutno unosi toliko neizvesnosti i straha da ne vidim kako uopste mozete da se opustite ikad.
Kako uopste preci na ostale nivoe piramide kad si zaglavljen na ovom nivou?
Ispada da nikad nisi siguran, mozes raditi, zaraditi, srediti se i jedna bolest ce te istresti iz gaca i vratiti na nulu.

Naravno ovo je samo teoretisanje, ja nisam u USA, ali me zato jako zanima vase gledanje na sve ovo, vas koji ste tamo.
Reply With Quote