View Single Post
  #8  
Staro 12.08.2009, 20:29
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

[QUOTE=Enter;11294]Imao intervju vec, ali odlozili izdavanje vize dok ne pribavim ovo. Evo sastavljam vec, pa da vidim kome da dam da potpise.[/QUOTE]

Ako bi mogao da pojasnis par stvari - odlozili ste zavrsni razgovor jer niste imali potrebnu dokumentaciju, ili ste sve zavrsili a pomerili datum izdavanja? Ako ti je potrebna potvrda o radnom iskustvu - pretpostavljam da ambasada nije mogla da donese odluku?

Nasa situacija je bila drugacija - pravila su bila malo drugacija pretpostavljam jer se sve desavalo pre sedam godina. Ja sam zvala konzulat oko te peripetije sa vanrednim cetvrtim stepenom i receno mi je da je diskreciono pravo ambasade da odluci (zavisno od skole koja je u pitanju, jer bolje poznaju lokalne prilike). Problem mog supruga rekli su da je bio ne vanredno zavrsena cetvrta godina, vec sto diploma nije stecena pre podnosenja aplikacije (da bi to mogao da bude osnov za izdavanje vize). Priznali su mu radno iskustvo ali ne sa najsvezijeg posla jer je menjao pozicije pa ni na jednoj nije radio vise od dve godine (ispada da unapredjenje nista ne valja). Ja sam trazila potvrdu o zaposlenju od pravne sluzbe u kompaniji i nije bilo nikakvog problema (osim sto su se nalupali gluposti da bi zastitili sebe pred zakonom). Mada, ja nisam ni bila bitna :) jer nisam bila nosilac vize...

Eto :) obratila sam paznju (molim, nema na cemu xoxo) ali ne mogu da ti dam svoje misljenje ako ne objasnis situaciju malo bolje.