View Single Post
  #6  
Staro 29.04.2020, 17:43
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Prije par godina, prilicno sam siguran da nikad nista sem istocne obale ne bi dolazilo u obzir. Sad doduse, vise i nisam 100% siguran

Od gradova ovamo, bio sam u NY, Chicago, Los Angeles, San Diego+par manjih mjesta u New Jersey i Indiani. U NY area zivim vec skoro godinu dana.

New York je nevjerovatan grad. Po meni najveca njegova prednost, kao svjezih imigranata je odlicna povezanost grada vozom. Istina, nekada cete u tom prevozu gubiti i po sat,sat i po vremena, ali je cinjenica da ako zivite bilo gdje u gradu New Yorku (pritom mislim i na Bronx/Brooklyn/Queens/Manhattan), auto ce vam samo smetati. Mana je sto upravo zbog te povezanosti, cijene rente ce biti basnoslovne. Ja sam se skoro preselio u Fort Lee, NJ, gdje jednosoban stan u kraju gdje je prosjecna cijena nekretnine par miliona dolara placam manje nego sto sam placao garsonjeru u podrumu na 2 bloka od geta u Astoriji. Drugi ogroman problem sa New Yorkom je sto, cak iako imate para, kao novi imigranti bez kretinog skora, rentanje stanja ce biti bukvalan pakao. Ako pak mozete da prevazidjete te 2 stvari, a ako volite velike gradove, tesko da mozete da imate bolji izbor od New Yorka, zbog svega. Broj, ponuda poslova, satnice, sve je neuporedivo bolje nego u bilo kom dijelu SAD-a.

Chicago mi je licno dosadan bio, pogotovo posle NY-a. Obidje se za par dana. Downtown prilicno mrtav posle biznis sati. Vecina nasih zivi po suburbsima, a 40-50km od grada. Za takav stil zivota, radije cu odabrati zivot u NJ a rad u NY-u.

Sto se tice zapadne obale, Los Angeles je na mene ostavio utisak kao jedno ogromno vasariste, sa gomilom beskucnika i guzvom na autoputevima iz najgorih nocnih mora. Da, sigurno je fino zivjeti na Beverly Hillsu, ali koliko je realno da to neko obican moze da priusti
San Diego sa druge strane je grad u koji bih se vjerovatno sjutra preselio kad bih dobio priliku. Relativno mali (pogotovo u poredjenju sa NY i LA), ali sredjen, cist, skockan, fina klima, kultura, ma sve. Samo sam 3 dana proveo tamo, ali bas mislim da bih se mogao skuciti tamo kad bih imao priliku. A i nije bez razloga dugi niz godina proglasavan za najljepsi grad SAD-a.

Od ostatka SAD-a, svi mi hvale Floridu. Nadam se da cu imati priliku da uskoro odem.
Zbog struke kojom se bavim, mislim da se moze lako desiti i da u Texasu zavrsim. A i cuo sam sve najbolje za Austin i Dallas. Znam da nasih ima dosta i u Phoenix, Arizona, ali ma koliko volio toplo vrijeme, ne znam dal bih bas mogao prezivjeti ta ljeta

Moj najveci problem sa zapadnom obalom bi bila daljina. 9 sati razlike u odnosu na Evropu, let od istoka do zapada samo u okviru Amerike traje po 5 sati. Previse brate
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote