View Single Post
  #9  
Staro 30.04.2020, 04:28
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Danas setam ovim mojim komsilukom i prisetih se nekih stvari zasto volim da zivim bas gde trenutno zivim. Imam da setam da ne moram da sam po ulici, imamo lepo trotoare. Imas ispred kuce malo tog prednjeg dvorista tek da ne ides ljudima tik pred prozor, pa trotoar, pa jos malo zelenila gde je drvece pa ulica. I volim ovo drvece, svuda drvece. I kolika god da je vrucina, ne osetis da je upekla zvezda, lepo ides a pokrivaju te krosnje drveca dok setas. Skola mog deteta je na 10-15 minuta peske, u zavisnosti koliko se gnjavimo usput a moj posao jos 15 min peske (doduse treba samo da predjem jedno dvoriste i jedan semafor, ali zna da se otegne i na pet minuta). Oduvek sam mastala da zivim an 5 min od posla kolima. I da mogu da smugnem kuci u pola radnog vremena ako sta zatreba. Napomena, gazim duboko cetrdesete, izlaci, plaze, ludila, to je deo neki davno iza mene. Do plaze imam 30 min autoputa ali nisam neki morski tip. Vise volim da ispijam kiselu u nekom ladu pored mora. I da, sneg sam videla zadnji put februara 2019. Vecina godine ovde je bez jakne. Leti je pakao, ali nista drugaciji nije od midwesta, jedino sto ima mnogo vise drveca na ulicama pa ne uzegne zvezda bas bas. Starija je naseobina, moj kraj je napravljen negde pocetkom 20-tog veka. Podseca me na Vojvodinu, sve ravno, red drveta, red kuca. Volim i sto imam kapiju i lepo iza imam dvoriste, kao nekad u detinjstvu. A kuca mi je od cigle i ne trese se toliko dok hodam po njoj. Svidja mi se ovde isto zato sto ima aerodrom u mestu, ne moram da putujem vise sati da dodjem do aerodroma. Mnogi putuju 3-4 h odavde do predstonice jer su odande jeftinije karte preko Lufthanze. Ima i dosta stranaca u gradu.
Reply With Quote