Tema: Ds260 - 2020
View Single Post
  #56  
Staro 23.05.2019, 23:12
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik hotsince92 Prikaz poruke
Zdravo, ja sam iz Makedonije, ali priklucio sam se tu da podelimo misle i da ne napravimo greske kod DS-260. Izvucen sam za 2020 godine i moj CASE je oko 23k.
Evo nekoliko pitanja:

-HIGH SCHOOL DIPLOMA ili UNIVERSITY, NO DIPLOMA
(pitanje je ocigledno: Highest Level of Education Completed, al ipak je zbunujuce ova opcija u listi)
Inace zavrsio sam sa studije 2014te, ali nisam diplomirao, i neznam dal se jos vodim kao student ili ne... koliko je to seriozno?

- Kod High School stavio sam Course of Study: Academic, a kod fax Degree or Diploma: Not Finished, jel ovo okej?

- U prethodnoj firmi gde sam radio stavio sam Job Title: Graphic Designer, jer to sam radio, ali u dogovoru mi stoji Programmer, koliko je to bitno?

- Tacni datum na zapisivanja - zavrsavanja radnih dogovora, srednje skole, fakulteta nemam, dali je i to neki problem?

- I adresu u Americi sam stavio rodzake koji zive tamo vec 10 godina - oni su dobili GC tad, pitanje je sta ako su oni posudili ovu adresu sad ili u prethodnih godina na druge izbranike za istu priliku?

Pre svega cestitke.
Zavrsio si ali nisi diplomirao. To znaci da nisi zavrsio iliii?
Ako si npr. zavrsio sve ispite ali ti je "ostao" diplomski, ti nisi zavrsio fakultet, ako pak nemas diplomski, verovatno da si dobio neko uverenje da si zavrsio fakultet, ali nisi preuzeo diplomu po izradi, u tom slucaju verovatno mozes da stavis da si zavrsio fakultet.
U suprotnom ako ti je ipak ostao jos "samo" diplomski, ti si haj skul!

Tvoje prethodno radno iskustvo gotovo da nije ni bitno jer ti ne apliciras za posao vec za useljenicku vizu.

Sto se tice adrese, zovi rodjake i pitaj ih za novu adresu, objasni situaciju. Po dolasku na intervju postoji dobra sansa da te cak nece ni pitati za adresu.
Pri prvom ulasku u US, imigracioni sluzbenik te pita za adresu na samom Aerodromu i tu je najbitnije da das TACNU adresu gde zelis da ti stignu papiri (GC, SSN i td. i sl.), dakle tada mozes da das razlicitu od one u DS obrascu, ali bitno je da ta bude 100% tacna gde ces biti

Na svako tvoje pitanje na forumu postoje daleko precizniji odgovori od mojih, ali je potrebno da ne budes lenj i da procitas forum. DS obrazac ne moras poslati sigurno u naredne 2-3 nedelje, a i mnogo vise, dakle imas vremena da prevrnes 3 foruma za odgovorima. Ja da sam dobio, prevrnuo bih planetu zemlju u potrazi za odgovorima, a ovaj forum je pravo izobilje istih.
Ako zelis da ti neko u buduce ovde iskreno pomaze, onda makar i ti budi iskren sa nama...
Dakle kada kazes "cao prikljucio sam se da podelimo iskustva i da ne napravimo greske" u prvom postu i pitas za stvari na koje je odgovoreno xy puta, nemoj da ocekujes da ce ti neko iskreno pomoci jer ti to nisi u startu.
Eto to ti je mali besplatan savet. Citaj i budi makar iskren prema nekome od koga ocekujes pomoc !
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote