View Single Post
  #177  
Staro 02.12.2019, 04:46
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Pa da nastavim sa izvestajem:

Preziveo sam,tacnije, izbegao sam tornado.
...ili jos bolje: tornado je zaobisao moju malenkost.
Srecom to se nije dogodilo u Hjustonu, nego u Dalasu. Kada sam video nebo, setio sam se filma Twister. Munje na sve strane, jedna za drugom. Neverovatno lep i veoma opasan prizor jer iza njega sledi tornado. Kazu da je dobro kada tornado dodje nocu, posto ga ne vidis, pa ne mozes da se ukocis od straha. Samo te pokupi...

Crni humor na stranu, bilo je jezivo. Na TV-u su javili da dolazi tornado. Srecom po mene, prolazio je par kilometara severnije. Najavili su da ce novi olujni front stici za par sati. E, ovaj se nije mogao izbeci. Isao je pravo na Fort Worth. Pogledao sam spremljene stvari za sutra i pomislio da odmah krenem za Hjuston.
E, onda su javili da se drugi tornado pojavio na jugu i presao preko moje rute za odlazak. Pogledao sam na mapu (Guglovu) i video da su putevi ka istoku i jugu zatvoreni. Oluja je dolazila sa zapada. Isto kod nas. Sve lose dolazi sa zapada (mislio sam na vreme i na stranu sveta ).

Oko 3 sata ujutru, oluja je dosla. Probudila me jaka kisa i jaki udari vetra. Toliko sam bio umoran, da nisam ni otisao do prozora da proverim da li dolazi novi tornado.

Ujutru sam se probudio ziv i zdrav. Otisao do svog auta i video da je komsija prethodne noci zaboravio da podigne prozore na svom autu.
Eh....

Aftermath:
Na jugu i nije bilo tako strasno. Malo jace duvao vetar. Grana na auto-putu nije bilo. Ako se nesto desilo, bilo je pokupljeno u toku noci. Severni deo Dalasa nije dobro prosao. Ostecene su neke kuce. Srecom, svi su preziveli.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote