View Single Post
  #12  
Staro 18.10.2016, 14:57
albeli albeli je offline
Član
 
Datum prijave: 23.07.2012
US lokacija: Salt Lake City
YU lokacija: Novi Bečej
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Pozdrav,Niste pomenuli plate koje se ostvaruju na mesecnom ili godisnjem nivou u vasoj drzavi.
Ne mogu generalno da govorim o platama jer nemam proverenih informacija ali mogu da ti kažem da za poslove gde se ne traži diploma fakulteta i prethodno radno iskustvo plaćaju od 10-15 dolara na sat. Ja radim u pošti (USPS) full time za 16$ na sat a imam skromno znanje engledkog i završenu srednju školu. Ima raznih poslova u navedenom opsegu a sa znanjem engleskog, većim iskustvom i većim stepenom stručne spreme veća je i zarada.

Iz našeg iskustva posao se lako pronalazi. Supruga je drugi dan po dolasku imala intervju i posle par dana počela da radi. Ja sam prvi posao našao u renta car kompaniji HERTZ posle nepunih mesec dana i za to mi je trebala vozačka dozvola Jute. Čim sam počeo tu da radim aplicirao sam za poštu i pošto je to federal job, procedure su malo duže, čekao sam oko dva meseca da predjem.

Sada sa dve plate možemo da servisiramo sve troškove i da priuštimo stvari koje nismo mogli u Srbiji ali nešto preko toga tj da se stavlja nešto sa strane, teško. Stavke koje mi nekako najviše opterećuju budžet su osiguranja (za dva auta i zdravstveno za četvoročlanu porodicu) i račun za mobilne telefone. Na hranu takodje odlazi znatna količina novca ali opet kažem sve to lepo staje u dve skromne plate.
Reply With Quote