View Single Post
  #16  
Staro 22.10.2016, 01:34
albeli albeli je offline
Član
 
Datum prijave: 23.07.2012
US lokacija: Salt Lake City
YU lokacija: Novi Bečej
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik emilyankees Prikaz poruke
@albeli kolika vam je bila plata u rent-a car-u.I kakvo je vase bilo iskustvo,a kakvo je sad u posti.Pozdrav
HERTZ je multinacionalna rentacar kompanija koja zapošljava ogtoman broj radnika pa su im procedure prilično zahtevne bez obzira da li se konkuriše za entty level poziciju perača automobila ili za nekog menadžera. Iako sam imao preporuku prijatelja koji je njihov dugogodišnji radnik ceo postupak konkurisanja i dostavljanja dokumentacije se odvijao online a telefonsku komunikaciju sam imao sa regruterom koji je bio ma drugom kraju Amerike. Cela procedura je trajala oko desetak dana stim da je background check trajao malo duže jer su morali da proveravaju moju kriminalnu istoriju u Srbiji. Drug test je takodje neophodan. Plata je bila $11.5 (ako se dobro sećam) plus bonus. Beneficije startuju posle dva meseca. Pozicija Vehicle Service Attendant što bi se po naški reklo perač automobila. Norma je četiri auta na sat a za svaki opran auto dobija se Bonus $1. Tokom leta i tokom zimske ski sezonekada je navala turista pa ima dosta prekovremenog rada a svaki sat preko vremenog je oko $18. Posao nije nešto naročito težak. Radi se napolju ispod nadstrešnice. Brzinsko usisavanje, pražnjenje smeća, četkom se opere blato sa karoserije i potom se prodje kroz automatsku praonicu. Verujem da zimu baš nije prijatno raditi sa vodom napolju ali većina radnika je tamo već duži niz godina. Plata raste pola dolara godisnje ako se ne varam tako da je bilo nekih koji imaju i satnicu preko $20. Ima dosta Meksikanaca i Arapa ali nisam imao nikakvih problema sa bilo kime.
Eto tolko o ovom poslu a o pošti ću kasnije.
Reply With Quote