View Single Post
  #20  
Staro 17.08.2012, 00:07
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dinna3008 Prikaz poruke
Pozdrav svima, moje pitanje nije baš u kontinuitetu sa ostalim pitanjima i odgovorima ali danas sam pročita da je u Dallasu epidemija komaraca koji izazivaju memingitis encefalitis i da je već 700 ljudi zaraženo a 17 umrlo od infekcije. Gradonačelnih Dallasa je proglasio elementarnu nepogodu i naložio zračno prskanje kompletnog grada, zanima me kakva je situacija u Houstonu?
Pa rekao bih da je situacija opusteno-umereno-oprezna

Navodno grad Hjuston zaprasuje od 2002 godine iz vazduha i sa zemlje komarce i larve a sve od kada je registrovan prvi slucaj zapadnog nila. Koliko sam stigao da vidim, mislim da do sada ima 10ak zarazenih i jedna starija osoba je preminula, mada pitanje od cega.

kazu da 80% ujeda ima slabe il nikakve simptome dok su fakticki ugrozeni mala deca i stariji ljudi jer imaju slabiji imunitet i onda u kombinaciji sa nekim drugim bolestima ili stvarima moze da bude komplikovano pa i fatalno.

Nista drugacije kao kod nekih drugih epidemija.

Poprskas se sredstvom za komarce i ne ides blizu vode i to je to. U Hjustonu ih i nema nesto puno bar da sam ja primetio. Svaki prozor skoro svuda ima mrezu tako da ne mogu ni da udju..

A uskoro ce valjda i to da prodje
Reply With Quote