View Single Post
  #10  
Staro 30.04.2020, 05:00
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Ja sam sa porodicom u Chicagu silom prilika, iskreno bi menjao vrlo rado i to samo zbog klime i ogromnih taksi.

Grad kao grad je prelep pogotovo leti, kao Rio de Janeiro, plaze pescane, jezero tirkizno kao more, i ceo taj deo oko jezera sa marinama, parkovima i zelenilom. Gradska infrastruktura je ocajna, kao i vecina gradova po USA gde sam prosao kamionom. Putevi jako losi, mostovi, asfalt a paradox je sto su nonstop neki radovi. Sad za vreme Korone je prilicno prazno ali kad je redovno stanje guzve su jezive.

East coast je prenaseljena, nocna mora za saobracaj. Boston, NYC, Baltimore, Philadelphia i DC su tolko blizu da se ne zna kada je gora guzva, vikendima ili radnim danima.

North i South Carolina su klimatski mozda i najlepsi kao i Georgia. Florida predobri putevi, ali klima paklena plus ekonomija ne postoji, samo turizam i Disneyland.

Alabama, Mississippi, Louisiana najsiromasnije drzave, jedino sto je klima kao ok, nema snega, osim paklenih vrucina i tornada😖😖, po neki uragan.

Texas je jako bogat, vidi se itekako po infrastrukturi i rang listi gradova za zivot, trenutno je Austin u top 3 u USA za zivot, klima je sasvim dobra.

DENVER grad sa najvise suncanih dana ali i dugotrajnom zimom.
St Louis i Memfis zvanicno 2 najopasnija grada za zivot, a realno prolazeci kroz njih bezbroj puta me redovno jeza hvatala gledajuci ulice, gradjane i uslove u kojima zive, tu je negde i Detroit slican.

California definitely klima najbolja pogotovo SOCAL, ali skupo ko djavo. Washington state jako bogat, sedista Microsoft i amazona, boeing i ko zna kolko najjacih kompanija su tamo. SEATTLE KISOVIT ali blaga klima bez snega.

Severozapad da ne spominjem, pustara, nafta i krompir.

Ne znam dal postoji uopste idealno mesto za zivot, zavisi od posla kojim se bavite, kakve su vam navike....

Srecno
Reply With Quote