Tema: So Cal
View Single Post
  #30  
Staro 03.03.2009, 22:21
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Pa generalno ima vise poslova vezano za ono cime se moja zena bavi. Chicago je bas bas mrtav grad sto se poslova tice (mislim, ima nekih struka koje se traze...pogotvo inzenjeri, ali zato soft skills ovde nikom nije potreban). Dovoljno je malo sarati sa oglasima za poslove, pa videti kakva je situacija. Od event planera, pa do sekretarica i raznih office assistant-a ima daleko veca ponuda u Novom Sadu, nego sto ih ima u Chicago koji ima zilion stanovnika. To je stvarno smesno. Druga stvar je klima. U Chicago su ostre zime. Generalno, meni to toliko ne smeta (osim mom racunu za struju ). Problem je sto te zime jako dugo traju, a posle toga stize vlaga....ono sto ja ne podnosim. Znaci toplo i jako vlazno....znojis se ko svinja. Nisam jos proveo leto ovde, ali sam osetio par puta kada otopli da kada izadjes napolje kao da si usao u kupatilo, nakon sto se neko tusirao.....ali bukvalno. U jezeru se ne mozes kupati, osim ako se ne bavis ekstremnim sportom...kupanje u vodi od 10 stepeni.
Iskreno, Chicago je izuzetno lep grad i ima mnogo svojih prednosti. Poslovi i klima nisu jedni od tih :-) Ceo zivot sam zeleo da zivim na nekoj predivnoj planini gde ima puno suma i sl, ili negde na moru (jos bolje). Dobio sam priliku, pa sta mi onda treba da se naselim u ravnicu 10x ravniju od vojvodine....gde nema ni Fruske gore. Ustvari imaju neko brdo u Vinskonsinu koje je napravljeno od otpada (da...dobro ste culi, tu je otpad bio i od toga je nastalo brdo) i oni tu idu da se skijaju.....daj....
Neko vreme jos planiram da ostanem ovde (bilo bi lepo), jer sam stekao neke prijatelje i vec nekako malo upoznao grad....ali kontam nakon godinu-dve....definitivno paljba. Treba sve videti, pa na kraju odluciti. Za pocetak mozda nije lose da se malo skupi para i proputuje i vidi gde bi bilo lepo za zivot....a do tad...valjda ce i chicago odgovarati (samo da ova moja zena nadje neki posao....da je neko hoce u ovom gradu).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote