Tema: H1B viza
View Single Post
  #2  
Staro 23.06.2014, 15:23
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IvanDash Prikaz poruke
Pozdrav,
pisem ovde osto nisam nasao konkretnu temu za moj slucaj. e ovako zavrsio sam srednju skolu i planiram da krenem da ucim PHP HTML, CSS, CSS3 , HTML 5 uglavnom u vezi IT sektora. Od kad znam za sebe imam san da odem da zivim u USA. Svi pricaju ovde je najbolje ovde se najbolje zivi ali definitivno nije tako. I na sve to nasao sam devojku koja ce mi ocigledno biti zivotni saputnik zato sto takodje ima istu zelju a to je USA )) ... Vec duze smo u vezi i njena prednost je sto ima vizu ali ne znam sad koju tacno uglavnom dobila je na 10 godina ja mislim. E sad moje pitanje je da li je moguce da ako za par godina kontaktiram neke IT firme po americi i ako oni vide moje projekte i ako im se svidim da li mi oni mogu srediti boravisnu/radnu vizu? Ipak gledam to ovako da je trenutno IT industija industrija koja tek aktivno postoji 10-ak godina i tek treba da se razvija a inace sam vec par godina u tom svetu i to je nesto sto me zanima. I da li bi firma mogla da samo izda vizu meni ili i mojoj devojci? ili ako bi do tad ovde bili vencani da li bi ona mogla da podje samnom? I kako se jos moze dobiti green card osim te DV lutrije?
postoji tzv. radna viza ali ti za tu vizu treba fakultet i tesko je dobiti tu vizu jer a) kosta brdo para koje poslodavac mora da plati b) velika je navala na te h1b vize, tako da ima trenutno lutrija za izdavanje te vize u smislu ko ce doci na red.
Bilo kako bilo, taman i da viza ne kosta puno i nije tolika navala - opet ti fali fakultet. Slabo da ce te neki poslodavac uzeti i peglati se oko cijele procedure kada ima na hiljade kandidata sa fakultetom. Zato ti je najbolje da upises fakultet (informatika) a u medjuvremenu igras/sudjelujes na GC lutriji. Sljedeca je opet u oktobru/novembru.

Imas jakih firmi koje traze strucnjake i koji ti mogu srediti vizu bez problema - pogledaj malo google, facebook, twitter, microsoft. Na njihovim stranicama pod careers moze vidjeti sta traze i koje uslove postavljaju. Skontaj sta volis i onda kreni prema tome. Sam php, html, css itd... ce ti malo biti od koristi ako pri tome nemas znanja i nekog OO programskog jezika npr. C++, java, C#.
kao sto rekoh, malo pogledaj oglase pa ces skontati sta se trazi i kakav moras profil imati.
Reply With Quote