View Single Post
  #21  
Staro 13.05.2016, 23:48
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Jedan sam od izvucenih za dv-2016,
Zanima me da li se racunanje provedenog vremena tamo za drzavljanstvo (5 godina, svake godine duze od 6 meseci) racuna po kalendarskoj godini (najmanje 6 meseci tamo tokom kalendarske npr 2016. godine itd...) ili od datuma prvog ulaska u Ameriku, kao pocetnog datuma od kog se pocinje brojanje vremena (pa do istog tog datuma sledece godine, da se u USA provede najmanje 6 meseci)

Sta mislite, prvenstveno pitam ljude koji imaju iskustva s ovom problematikom...
I mene je nedavno mučilo isto pitanje, pa sam tako pročitala sve živo što postoji o problematici naturalizacije (ukljucujuci naravno i legislativu).
Zaključak je da se sve računa od datuma tvog ulaska. Dakle ne kalendarska godina već godinu dana od dana ulaska u SAD. Da ne bi narušio kontinuitet ne smeš izlaziti iz SAD-a na duže od 6 meseci. Od ukupno 5 godina, u SAD-u moraš da provedeš 30 meseci.

Evo kompletnog uputstva https://www.uscis.gov/policymanual/H...-Volume12.html

Inače, uspela sam ranije da nadjem i neki kalkulator za proveru ispunjenosti uslova za državljanstvo (moraću ponovo to da potražim), upisala sam fol podatke ulaska u zemlju i putovanja van SAD-a, čisto da vidim šta će izbaciti kao rezultat. Rezultat je bio datum 5 god. od upisanog datuma ulaska, i takodje mi je izbacio najraniji datum kada je moguće prijaviti se za naturalizaciju. To je bila dovoljna potvrda.

Meni je još jedina nedoumica to što se nigde ne govori ni o kalendarskoj, niti bilo kakvoj drugoj godinu (barem ja to nisam pronašla). I po tome ispada da neko može npr. da bude u SAD-u 8 meseci, pa izadje na 4, pa po povratku ostane 4, pa izadje na 5, vrati se na 1 mesec, izadje na 2, i potom ostane npr. 10 meseci... TEORETSKI on nije bio van SAD-a duže od 6 meseci, a ako dalje ima samo kraća putovanja na recimo 2x15 dana godišnje, ispuniće uslov.
Probaću da istestiram ovu kombinaciju u tom kalkulatoru

Da se razumemo, ne govorim da je ovo pametno/moguće raditi, već samo terorišem na osnovu pročitanog! I u vezi sa tim zanima me mišljenje iskusnijih članova, pogotovo SAD državljana.
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote