View Single Post
  #24  
Staro 17.05.2016, 00:02
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Tačne i jedinstvene informacije na ovo pitanje nažalost nema. Zakon kaze da do 6 meseci van SAD-a ne pravi problem. Medjutim zakon takodje kaže da zelena karta može biti oduzeta svakome ko pokaže nameru da odustane od svog statusa rezidenta. Ovo je veoma široka definicija i praktično zavisi od procene službenika na ulazu u SAD. On uvek može da dovede u pitanje vašu nameru i vaš status, čak i za putovanja kraća od 6 meseci. U tom slučaju sud bi odlučivao o našem statusu na osnovu više parametara ( plaćenih poreza, računa, posedovanja nekretnine, supružnika koji je u SAD-u, razloga za odlazak na duže i sl.).
Koliko se često ovo desava?! Verujem ne tako često, ali svakako rizik postoji.
Da li znaju da maltretiraju na ulazu u zemlju i za kraća putovanja?! O da, itekako znaju!
Na svakome od nas je da sam odluči u kojoj meri će rizikovati.
Pretpostavljam da ne bi trebalo imam problema ako:

Odem sada na leto prvi put u SAD da mi aktiviraju zelenu kartu (1,5 mesec provedem tamo), zatim se vratim u Srbiju, gde provedem 4-5 meseci pre mog sledeceg idenja u Ameriku...

Ovaj deo da pokaze nameru da odustane od statusa rezidenta mi je malko nejasan, ne znam na osnovu cega bi oni to mogli da zakljuce da neko pokazuje takvu nameru... Nikako ne zelim da se sudim sa Amerima... a ne bih bas voleo ni da me maltretiraju na ulasku tamo... nadam se da im to nije cesta praksa
Reply With Quote