View Single Post
  #18  
Staro 28.10.2013, 17:24
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Salec Prikaz poruke
Obzirom na naš visok broj, statistika mi je ovih dana, nedelja, meseci glavni drug!

Tom prilikom, evo još malo statistike, meni nerazumljive..

Dakle, svima nama koji smo izvučeni ove godine na strani na kojoj nam piše Case Number stoji i:
"Approximately 125,000 individuals were registered for further processing."

Koliko razumem do ove godine je tu pisalo 100.000 (ispravite me ako grešim).

Navodno najveći broj za Evropu je 55.000.

Navodno najveći broj za Afriku je 116.000 (negde sam pročitala i 119, ali ne mogu sada da nadjem. izvor za 116 je http://forums.immigration.com/showth...-CN-for-Africa )

Navodno najveći broj za Aziju je 27.000 (izvor: http://forums.immigration.com/showth...65#post2657565 ).

Kada se saberu ova tri najveća dela dobija se cifra od 198.000..

Dakle, ukupno ima cca 200.000, a na zvaničnom sajtu piše 125.000. Ne razumem.. Da li nas zaista ima 200.000 ili ima baš puno rupa u brojevima...

Eto, morala sam to da podelim sa vama!
Uz duzno postovanje, to sto navodis ovde nije statistika nego donosenje zakljucaka na osnovu povrsno procitanih, neproverenih i rekla-kazala podataka sa postojecih foruma tipa "na nasem lokalnom forumu se javio dobitnik sa tim i tim brojem" i "cuo sam...". Na tom istom forumu su objasnjene "rupe" na mnogo tema: takodje, sam postupak selektovanja i dodeljivanja brojeva je objasnjen od strane USCIS tokom sudjenja za 2012 godinu. Znaci, cinjenica je da se kandidati prvo odaberu bez ikakvih brojeva, onda se tim kandidatima dodele brojevi, pa se nakon toga izabrane aplikacije proveravaju da li su duplikati i tako dalje. Da li USCIS odbaci aplikacije zbog fotografija - to ne znam ni ja, a ne moze ni da zna niko pouzdano dok USCIS ne potvrdi.

Statistika koja postoji i za koju moze da se kaze da je tacna je jedino ona koja je zasnovana na zvanicnim podacima - onim koji su postovani na CEAC sajtu i koje je obradio Raevsky sa pomenutog foruma (ili Alexander ili kako god vam vec drago). Njegova tabela je postovana na Wikipedia stranici o DV Lottery.

Tu moze na primer da se vidi da je od preko 300 dobitnika iz Srbije, vize dobilo nesto manje od 80 dobitnika. Takodje moze da se vidi da je cini mi se cetvoro bilo odbijeno na intervjuu (a o tome niko od njih nije nigde pisao), da se mnogo njih uopste nije ni pojavilo na intervjuu i isto toliko nije uopste poslalo dokumenta nazad. Tu moze da se vidi procenat odbijanja po zemljama kao i sva ostala statistika.

To je sve bazirano na zvanicnim podacima - najvisi broj iz EU koji je bio na intervjuu 2013-te je 30532. Kada CEAC pocne da objavljuje podatke za 2014, moci ce da se uradi preliminarna analiza, distribucija brojeva, i tako dalje. Sve ostalo je nagadjanje zasnovano na rekla-kazala i licnim zeljama.