View Single Post
  #10  
Staro 12.10.2014, 17:22
Kris Kris je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Eh...

Anakin...cenim iskrenost...tako je najbolje...vidim da se razumeš u neke stvari...samo još uvek ne mogu da skontam tvoje objasnjenje vize i legalnog boravka. U svetlu toga, pruzicu još neku moju informaciju i objasnjenje...

Ja sam u Srbiji dobio F1 vizu u pasošu, na 1 godinu, jer sam prilozio papire iz škole ( koje su mi poslali iz škole u americi, naravno) i trajanje tog programa je bilo 1 god (ESL). Zbog toga je i viza u trajanju 1 god...vrlo jasno.

Na ulasku u ameriku, carinik-sluzbenik,kako god,posto je video,da dolazim sa F1, mi je udario pečatu u pasošu sa D/S...sto je najbitnija stvar...a to znaci...Duration of Status...sto znaci...dokle god sam u skoli,legalan sam...koliko sam saznao...D/S važi 8 godina...to znaci ko ima tu oznaku u pasošu za duzinu boravka u americi, može da bude u americi 8 god, sa konstantnim skolovanjem.

Sto se tiče vize u pasošu...Posto je ona M...to znaci multi entry...ja sam mogao da putujem kući i nazad dokle god mi je vazila viza u pasošu.
Posto je viza istekla...teorijski...ja ne mogu da putujem, u Srbiju i nazad...tj. Legalno mogu da napustim ameriku, ali ponovo moram da idem u ambasadu da tražim novu vizu da bih ponovo mogao da udjem.

Ja sam mišljenja da sam legalno ovde...svake god dobijam i20...odobren mi je OPT i dobio sam radnu dozvolu na 1 god...na osnovu zavrsenog programa u skoli...pa sam po zavrsetku OPT nastavio dalje skolovanje.

Ja mislim da sam legalan...dok se ne dokaze drugačije. Tj. ako odem na AOS videce da sam radio i ponistice mi status.
Zato i pokusavam da saznam da kakva je situacija sa CP.

P.S da sam bio u mogucnosti da prezivim, svakako ne bih radio na crno. Spavao sam i živeo u kombiju neko vreme, gladovao sam i smršao 25kg,jer nisam imao para da jedem...to je duga i druga priča. Da sam imao neki drugi izbor, skroz legalan, prihvatio bih ga. Svi ovde sa F1 su u slicnoj poziciji, devojke u malo boljoj,one koje imaju momke da im pomazu. Znate i sami da je sreća dobiti bilo kakvu vizu i trudite se da napravite nešto od toga.
Da sam znao,ovo,sto sad znam...nikad ne bih došao u ameriku sa F1 vizom...nego bih sedeo kući sa svojima i čekao da dobijem lutriju,makar i godinama i dodjem ovde kao čovek...
Ovo je moje,lično iskustvo. Verovatno je nekom bolje sa F1, ali ovo je moje.

Da ne pravim digresiju...drago mi je za interesovanje za moj slučaj i postujem i prihvatam tudja mišljenja, ali bih stvarno, ako ima nekog ko je bio u slicnoj situaciji, da podeli svoje iskustvo sa mnom.

Unapred se zahvaljujem johnywalker-u...ako bih mogao da se raspitas kod nekoga ili proveris, kakve su mogucnosti za nekog u ovakvoj situaciji.

Hvala svima koji mi pruzaju bilo kakve informacije, dobre ili loše. Najbitnije je da se istera bilo kakva mogućnost...ili nemogucnost do kraja. Da konretno znamo šta raditi u ovakvoj situaciji.