View Single Post
  #23  
Staro 24.11.2012, 05:03
Tamara85 Tamara85 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.09.2011
Poruke: 83
Nepromenjeno

Wooow nadam se da cu jednom posetiti i taj Nacionalni Park. Ja sam bila u Yellowstone National Park, jednom kad budem imala vise vremena pisacu o tome, zaista puno toga moze da se vidi i dozivi, predivan park takodje.

A sad sam htela da pisem o Njujorku.
Naravno da svi znaju zanimljivosti Njujorka, ali ono sto mali broj ljudi verujem da zna je JERRY'S GRAND TOUR!!
Naime, to je "dekica" (ne znam kako bih ga nazvala drugacije jer koliko se secam '29 je godiste ali toliko snage nisam videla ni u ljudima od 29 godina) koji svake subote u 10h ujutru kod Brooklyn Bridge-a (sa Bruklinske strane) vodi turu po NYC, peske!!!
Ta tura traje 14h, ni manje ni vise i sve sto vam je potrebno je udobna obuca, metro kartica od 10$ i mozda koji sendvic i voda, mada ni to nije neophodno jer vas dekica vodi svuda, preko Bruklina do Kipa slobode, preko Male Italije do Kineske cetvrti ma sve, uzduz i popreko, sa vrlo zanimljivim pricama, sa posetom najboljoj kineskoj hrani, italijanskom sladoledu.... Ma bas sve sto mozes videti u NYC tura se i zove "all-you-can-see-in-NYC marathon tour"
Ja sam bila na toj turi pre par godina, manje vise otpala od setanja ali se i zaljubila u Njujork kao nikad pre
Sve sto ovaj dekica pokazuje i docarava mozete i sami obici, ili onim busevima, ali nista to nije to kao s njim jer koracate po nejlepsim parkovima, ulicam, krajevima (da se ne preskoci i Carry Bradshow stepenice ispred stana u kom je zivela) I SVE U JEDNOM DANU
Sad sam opet u Njujorku i samo da se poklopim sa subotom i krecem na maraton, jedva cekam mogu vam reci
Eto jedan predlog za besplatni detaljni obilazak NYC sa vrhunskim vodicom, mada ima tih tura koliko hoces, koje svaki dan vode negde, isparcanao delove NYC ( http://www.freetoursbyfoot.com/new-y...rs/default.asp ) ali niko nije dekici ravan
Reply With Quote