View Single Post
  #304  
Staro 22.11.2020, 15:09
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Master Yoda Prikaz poruke
Moram priznati da mi ovaj pojam nije bio poznat od pre, deluje zaista interesantno, mada kao sto u clanku pise ipak je to najvise prilagodjeno Americi jer neke druge kulture imaju drugacije prioritete.
Ono sto mene buni kod ove piramide jeste da najveca nesigurnost (po mom misljenju) se nalazi vec na drugom levelu koji se zove Potrebe za sigurnoscu.
Kopiracu sa stranice

Najizrazeniji kriminal je u SAD, u svim vecim gradovima tako da je neugrozenos zivota upitna.
Posto je u USA surovi kapitalizam posao veoma lako gubis, znaci nema finansijske sigurnosti.
Zdravstvno nije najbolje (da ne kazem lose) i odrace vas kad god mogu, ovo je direktno povezano sa imovinom.
Bukvalno jedan teska bolest i neadekvatno osiguranje ce vas kostati svega i baciti na ulicu.
Nikad pre nisam razmisljao o ovome, ali ovo mi trenutno unosi toliko neizvesnosti i straha da ne vidim kako uopste mozete da se opustite ikad.
Kako uopste preci na ostale nivoe piramide kad si zaglavljen na ovom nivou?
Ispada da nikad nisi siguran, mozes raditi, zaraditi, srediti se i jedna bolest ce te istresti iz gaca i vratiti na nulu.

Naravno ovo je samo teoretisanje, ja nisam u USA, ali me zato jako zanima vase gledanje na sve ovo, vas koji ste tamo.
Ovo je istina. Imam health insurance za dzabe preko kompanije za cijelu porodicu i to ne neko bezveze osiguranje nego mozda u top5% u USA. Desila se iznenadna operacija i troskovi su 29k mi smo platili samo 10$ copay.
Skontao sam da je to nacin da te sistem ovdje vrati na fabricka podesavanja
Mozes imati kucu,auta,savings ali tako nesto se desi i mozes se pozdraviti sa kreditnom istorijom ako nemaš da platis. Zato je jako bitno da se ovdje ima to osiguranje.
Najbolje
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote