View Single Post
  #1  
Staro 16.03.2010, 14:14
Feda022 Feda022 je offline
Član
 
Datum prijave: 16.03.2010
Poruke: 6
Nepromenjeno Pitanje vezano za useljeničku vizu F4 preko brata/sestra

Dragi prijatelji,
evo tek se registrovah ovdje, i vidim da je ovo stvarno super mjesto i da se osjeća da je sjajna atmosfera među ljudima
Ono što vas imam pitati je vezano za konkretno moj slučaj, pa je možda neko bio u sličnoj situaciji, ili poznaje nekoga ko jeste, tako da su mi vaši savjeti od velikog značaja...

Naime, par godina unazad supruga i ja smo se prijavljivali na lutriju za zelenu kartu, ali nas nikada nisu izvukli

Onda smo odlučili aplicirati za useljeničku vizu u SAD, preko sestre koja je američki državljanin, i živi u USA, jer smo mislili da je to opet nekako jos i sigurniji put - a lutriju cemo da igramo svakako.
Aplicirao sam 2009. godine u januaru, i sve ide kako treba, ona je dobivala razna obavještenja od UCIS, i zadnje obavještenje koje je dobila jeste da je application approved, te da sada se slučaj prebacuje u nacionalni konzulat (vjerovatno američka ambasada u Sarajevu), te će sada oni kontaktirati mene da mi pošalju instruction package , da uplatim sve potrebne fees itd. Ono što me zanima jeste, da li vi znate, koliko obično traje proces od kada je aplikacija approved (ovo je došlo u obliku forme I-797 notice), te se slučaj prebacuje u NVC (NATIONAL VISA CENTER)
NVC processes all approved petitions. U svakom slucaju, sada moj consular post treba da mene kontaktira sa tim instruction package, i svim ostalim detaljima o daljim koracima.
Da li je neko od vas imao slučaj da dođe do ovog koraka, i koliko traje u Bosni i Hercegovini da se od ovog trenutka dobije useljenička viza po ovoj 4. preferenci - brat/sestra?
Gledao sam onaj visa bulletin sa aplikacijama koje se obrađuju trenutno i to mi se cini da nije bas 100% tačno i ispravno jer nisu izlistane sve zemlje za ono što oni obrađuju, kako tu piše, mislim da je to prije tu neki average za sve zemlje, obzirom da se (izuzev za tih par zemalja kao što je Meksiko, Filipini itd) broj useljeničkih viza za ovu kategoriju ne određuje po broju stanovnika nego sve zemlje dobiju jednak broj useljeničkih viza. Zbog toga mislim da ti datumi baš i nisu mjerodavni...Zanima me da li neko za konkretan slučaj iz BiH ili okolnih zemalja, od datuma kada je dobio I-797 do datuma kada je dobio vizu.
Ako iko zna BILO ŠTA općenito o ovoj temi neka se javi...
Jos jednom - sjajan forum, sjajni ljudi, sjajno je sto sve sto je potrebno da covjek zna se nalazi bas ovako lijepo organizovano na jednom mjestu!
HVALA PUNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hvala!
Reply With Quote