View Single Post
  #1024  
Staro 06.04.2016, 08:44
aleksandarvladana aleksandarvladana je offline
Član
 
Datum prijave: 22.01.2016
Poruke: 16
Nepromenjeno

[quote=TrikkY;60278]Kao sta bi rekao Novak aka. Dzole : IDEMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Prvo sakam da im se zablagodaram na site, za site podatoci, detali, informacii od nivnite iskustva, poddrskata koja im ja davaa na clevovite za se, mi pomognaa mnogu
Za intervjuto, hmmm od kade da pocnam. Nemozev da zaspijam cela nok, ali ajde i toa se isplatese
Intervjuto mi bese zakazano za vo 08:00 casot pred Americka ambasada, no kako i po obicaj stasav malku porano. Imase 5 minutno cekanje i konecno vlegovme vo ambasada. Procedurata bese ednostavna nesto posebno, ni pak komplicirano, ostavas stvarite kako mobilni telefoni, klucevi i takvi raboti i ides kaj sluzbenikot da mu go dades potrebnite dokumenti. Posle toa imase 5-10 minuti cekanje pa te vikaat da dades ottisoci. Pa pak cekanje od 5 min i konecno stasav na red da razgovaram so konzulkata koja e enormno ljubezna dur i se poseguvavme za nekoi raboti. Prvo me prasa dali mozi da razgovarame na angliski jazik i jas i rekov deka ne mi pretstavuva nikakov problem. Potoa sledese zakletvata i posle toa sledea prasanja od tipot na dali si bil nekogas vo amerika, kaj kogo ke sedis, dali imas nekoi bliski vo amerika i toa bese toa. Koga mi kaza congratulations duri pocnaa da mi tecat solzi od radost Sevkupno celata procedura traese 40 minuti sto znaci deka 08:40 intervjuto zavrsi utre vo 16:30 treba da si gi zemam pasosot i vizata, pa naredna nedela patuvame za USA.
Lujdze vi posakuvam na site sreka za site onie sto ne bile dosega na intervju i neka ke se grizat kako mene, se ke bidi vo red. VE SAKAM SITE

Čestitamo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pišite utiske kad stignete
Reply With Quote