View Single Post
  #29  
Staro 04.05.2009, 18:48
azhighlander azhighlander je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2009
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Niš, Srbija
Poruke: 12
Nepromenjeno

Pozdrav SVIMA!
Već par dana sam na forumu i besomučno čitam sve redom pa moram da se zahvalim svima na savetima i iskustvima. HVALA!
Evo i mog iskustva iz Arizone. Prošle godine sam proveo 6 meseci u Phoenix-u i morao sam da polažem vozački. Našu međunarodnu dozvolu prihvataju samo 3 meseca ali su mi u DMV-u rekli da to u praksi važi samo mesec dana i mnogo je bolje da polažem vozački nego da se natežem sa policijom... Rečeno učinjeno. Za samo jedan sat i 10$ ja sam imao vozačku u rukama. Blago je reći da sam još uvek šokiran brzinom i ljubaznošću osoblja. Bitno je obratiti paznju kad radiš testove na specifične detalje vezane za klimatske promene u Arizoni kao što su npr. iznenadne poplave i bujice u letnjim mesecima kao i peščane oluje. Obavezno dok voziš moraš da držiš obe ruke na volanu (ja sam po navici vozio jednom rukom pa sam dobio opomenu - džabe objašnjavanje da sam 25 godina vozio levom a menjao brzine desnom rukom, neznaju šta je menjač pa to ti je...).
Što se vožnje tuđih kola tiče rekoše da nije problem samo da su kola osigurana. Nije mi bilo baš najjasnije al nek im bude, valjda oni znaju...
Eh, zaboravih da kažem da sam to uradio sa turističkom vizom u pasošu, vozačka važi koliko i viza ali kada budem ponovo otišao potrebno je samo da je produžim i dam još 10$. Ako imate neko pitanje tu sam.
Dragan
Reply With Quote