View Single Post
  #4  
Staro 26.10.2010, 05:15
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Ne da pojam "preporucena brzina" ne postoji nego je ogranicenje po autoputevima u blizini vecih gradova 55 milja na sat - sto mu dodje 90km/h. Prosto ne pomisljaj da divljas jer je policija u USA neumoljiva i nesto nisam primetio da neko preterano prekoracuje brzinu.

Policije, bar u Chicagoland-u ima na svakom koraku. Ja dnevno predjem po 150 km i u najmanju ruku ih sretnem 3x dnevno. Za autoputeve (Interstates) je zaduzena "State Police" i sa njima nikako nema sale. Da te ne lazem, ne znam koliko kostaju kazne i cisto sumnjam da su naivne. Ne pomisljas da ih podmitis jer se za to odlazi u zatvor automatski (ne racunaj da ce neko ovde kockati drzavni posao sa svim benefitima za neki sitni mito). Svi prekrsaji idu na vozacku istoriju ("driving record") pa ti ni sa te strane ne ide u prilog da redjas kazne... Doduse, u Cikagu postoji i mogucnost da ako izmiris kaznu u nekom roku da ti to ne stavljaju na record mada tu nisam upoznat sa kompletnom problematikom. Znam da sam pre neki dan platio kaznu od $25 zbog koriscenja mobilnog telefona u zoni radova na putu i to je jos ekstra povoljno jer tako nesto u proseku kosta oko $120 (imam neki utisak da je dok je pisao tu kaznu proveravao moj "record" pa posto nisam imao prethodnih kazni dobio sam popust) :grin:

Isto tako, losa vozacka istorija moze zestoko da te kosta kad stigne na red placanje osiguranja za automobil. Kako osiguravajuce kuce imaju pristup vozackoj istoriji, mesecna rata za osiguranje raste u zavisnosti od kolicine kazni koju "popijes".

Sume sumarum, sto bi Ameri rekli, a odnosi se otprilike na sve zive sfere zivota, "KEEP YOUR RECORD CLEEN" :;D: