View Single Post
  #6  
Staro 09.01.2011, 21:35
nenad84 nenad84 je offline
Član
 
Datum prijave: 05.01.2011
Poruke: 18
Nepromenjeno

Da se ukljucim u ovu pricu i ja. Stupim u kontakt putem google talk-a sa skolskim drugarom iz osnovne skole koj vec zadnjih 5 godina radi i zivi u Los Angelesu a kao viljuskarista radi zadnje 2 godine. Njegov otac davne 1995 dobio GC. Posle srednje skole u Srbiji radio za jednu pivaru kao viljuskarisa, steko iskustvo imao zelenu kartu i ode preko bare u nepoznato. Srpska posla posle price i pitanja kako je i sta radi pitam ja i za platu. Radi na nekom stovaristu gradjevinskog materijala ( kako sam ja razumeo), radi sa viljuskarom , utovar i istovar sa kamiona a po potrebi i sa vozova. Radno vreme puno, 40h nedeljno plus prekovremeno minimum 30 do 40h mesecno ( kaze obicno prekovremeno radi subotom). 30 min pauza za dorucak koja se neplaca kao ni hrana, zato na poslu ostaje 8h i 30min. 12$ h plus prekovremeno se placa 18$ h (150%) Mesecno uzme min. 2500$. Pitam i za rashode, stan 600$ studio 1+ ( predpostavljam na nasem jednosoban stan) telefon, struja, internet, kablovska i jos nesto zaboravio sam sta oko 150$. Za hranu mesecno potrosi od 250 do 300$. Na posao ide biciklom , od kuce do posla kaze ima 5 milja. Kupio auto od 1000$ pre 5 godina i kaze dok ga sluzi nece da ga menja.
Njegove reci da li mu odgovara zivot i rad u SAD, kaze u potpunosti,
Nedostaje mu porodica koja je u New Yorku, priljatelji i rodbina iz Srbije , druzenje na Srpski nacin.
Aplicirao za drzavljanstvo, proveo preko 5 godina u kontinuitetu u SAD. Neplanira da se vise vise vraca za Srbiju, Posto je prema meni pravi Amerikanac.
Reply With Quote