View Single Post
  #2  
Staro 07.02.2015, 21:11
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zanesena Prikaz poruke
Trenutno zivim u LA I ne zelim ovde da ostajem na duzi rok jer je skup za zivot kao i kirije....ovde nikad necu biti u stanju da kupim nekretninu...
Npr za kiriju na Santa Monici sestra placa 1750$ mesecno plus troskovi...I naravno takse...

Zanima me koja drzave su medju jeftinijima za zivot po pitanju kirija, cene nekretnina, hrane, poreza...
Takodje ne patim za metropolama, vise mi odgovoraju manji gradovi, mirni, za porodican zivot...
Takodje ljubitelj sam prirode...
Imam 31 godinu u u USA sam 2 meseca i zelela bih da se preselim na neku pristupacniju lokaciju i skrasim na jednom mestu....
Sektor u kom planiram da ostanem je bankrastvo....
NEVADA: Nema state tax, prilicno nizak sales tax, nekretnine poprilicno dostupne. Las Vegas je na 4 sata od LA i SD, Reno na 4 sata od SF. Ukoliko ti ne smeta pustinjska klima, Nevada je super.

TEXAS: Nema state tax, a sto se nekretnina tice, to vec zavisi od grada do grada.

Moji favoriti: North Carolina, South Carolina & Virginia. Cene nekretnina cak i po vecim gradovima su sasvim pristupacne - Charlotte, NC npr. Ekonomija se jos uvek drzi, klima ok... Kazem favoriti jer volim istocnu obalu. Ali po mojim istrazivanjima Nevada je ipak najpovoljnija za zivot.

Srecno
Reply With Quote