View Single Post
  #718  
Staro 15.08.2019, 18:23
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Nepromenjeno Learning english language

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tardeli Prikaz poruke
Pozdrav, moguće da je mesto pogrešno ali nisam uspeo da nadjem odgovor na pitanje koje me muci. Naime, šta se dešava u slučaju da budem izvučena moja supruga koja ne govori engleski. Da li to gotovo automatski znači da ćemo biti odbijeni na intervjuu za GC. Hvala.

Poznavanje engleskog na intervjuu za gc nije presudno za dobijanje zelene karte.Ja sam bio veoma iznenadjen prilikom dolaska u SAD da na nekim salterima i u interakciji sa drugim ljudi a ti neki ljudi nisu poznavali takodje engleski jezik.Onda shvatis da mnogo njih ima slicne poteskoce ali se zivot odvija i snalaze se ljudi.Ukoliko zelite zaista da se uklopite i integrisete kvalitetno u drustvo i dodjete u poziciju da radite bolje placene poslove, poznavanje enleskog na visem nivou ce vam biti potrebno.Svakako ovde u okviru okruga gde budete potencijalno ziveli moze da se nadje i pri okruznoj biblioteci besplatan kurs engleskog koji mozete da pohadjate.Naravno jezik mozete da ucite i gledanjem filmova sa nasim titlom i da malo po malo memorisete korisne svakodnevne fraze pa kasnije da sto vise komunicirate sa ljudima iz okruzenja na engleskom.Imao sam dosta prilike da sretnem ljude koji su cak po 15 godina u SAD a da jako lose pricaju engleski jer se po dolasku krecu i zive u delovima gde su njihovi zemljaci pa ususkani medju njima komuniciraju minimalno van tih zajednica.Nisu to samo nasi ljudi nego i Poljaci i generalno istocna evropa.Koliko god to bilo lepo i coveku umanjivalo stres zivota u novom sistemu i drugacijim pravilima, jako je vazno sebi objasniti potrebu i vaznost ucenja jezika za ostvarivanje ciljeva i lepse buducnosti o kakvoj svi sanjaju koji dodju u SAD.Samo napred i puno uspeha!
Reply With Quote