View Single Post
  #13  
Staro 18.11.2008, 09:02
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno The City of Angels iliti 5 razloga zasto je ovo moj City

1. Mayor Antonio R. Villaraigosa



Nas gradonacelnik je januarsko dete (jedan od “mojih” i to mu je poseban plus), demokrata i veliki zavodnik (e i ovo mu dodje kao veliki plus). Iza sebe ima izvanredne rezulate i to je verovatno i razlog sto mu Angelidas oprastaju ljubavne izlete, kao sto to uostalom uvek i cine kada jedan politicar ima iza sebe dobre rezultate u ekonomiji, skolstvu i suzbijanju kriminala (Kennedy, Clinton etc). Tony je prvi Latino mayor izabran nakon 1872, kada za gradonacelnika izglasan Cristobal Aguilar. Njegove propositions za izgradnju novih stanova, posebna izdvajanja za prevenciju kriminala i dodatne taxes za skolstvo i transportation su prosle na izborima bez ikakvih problema – ne zato sto je on omiljeni lik vec su predlozi zaista dobri. Uvek je na licu mesta kada se nesto desi, ne libi se da ode u Belu Kucu i pravim recima objasni kako stvari stoje… ako se pokrene akcija da se cisti grad on je prvi u redu, ako se hrane beskucnici on je tamo, kad izbije pozar sa sve kacigom je medju vatrogascima.



E zato ja ne sumnjam da cemo mi njega i za guvernera ako treba, pa da nam zameni Arnija (koji nam je isto tako omiljeni lik iako je Republikanac). E sad Arnie je prilicno liberalan zbog cega ga se McCain kind of odrekao na ovim izborima, ali ne treba zaboraviti da je covek ozenjen sa jednom od Kennedy’s a i da smo svi mi malo u CA zavrnuti (te White House posteno nezna sta da ocekuje od nas pa bili republikanci ili demokrate – sto se dalo videti i po Reagan, Arnie i nekad davno meni posebno srcu dragom Chief Justice Earl Warren koji je ukinuo segregaciju u Americi i napravio opstu pometnju u Brown vs Board of Education davne 1954 i naterao Eisenhower da se pojede od muke sto ga je postavio u Supreme Court – no o tome mogu nasiroko drugom prilikom ako i ko god zeli da sazna koji je to silni Angelidas bio…ovo je cisto da vam docaram kakvi smo mi fellas).



Elem, nas Tony je rodjen sa prezimenom Villar pa kad se zenio sa drugom mu po redu zenom dodao je njeno prezime svojem i tako postao Villaraigosa… i sve je bilo ok dok nije sreo koleginicu sa Telemundo – sta da vam kazem, mi novinarcici bas umemo da pravimo cudesa kad hocemo nesto je li, pa ne pitamo posto kosta – i on, takav temperamentan – popustio… I dobro sad, nju urednik prvo suspendovao pa otpustio (nije zbog afere, nego se govorkalo da on vara dragu a ona je izvestavala – ko da je trebalo da prizna da je ona ta, neznam i njen urednik sta je ocekivao; te ti oni tu navedose neki kodeks… i gotovo). Njegova zena predala za razvod i tako nam Tony sad placa alimentaciju za…cetvoro dece… i dalje je single, mislim da ga nijedna nece prevariti tako lako treci put.

2. Sunset Boulevard



Sunset je dugacak oko 35 kilometara ali je najpoznatiji njegov deo u West Hollywood, takozvani Sunset Strip – srediste nocnog zivota u LA. Prva stanica je za mene Arclight, po svim merilima najbolji bioskop u okolini, toliko dobar da mu za sada ni IMAX ne moze nista… Tu je inace i moj Prix studio, iliti moj piercing and tattoo buddy (covek lekar po profesiji, ukazuje mom dragom prvu pomoc kad god odem na procedures – sva sreca da je lekar inace bi mnoge cice ostale udovice koja je reakcija muzeva na igle i ostale stvari; lik inace ima najlepsu spider web na left arm koju sam ja u zivotu videla). Tu su naravno Comedy Store, gde vrlo cesto gostuje Jay Leno, Bill Cosby, Dave Chappele… Odmah blizu House of Blues – oba navedena se ne propustaju, bar jednom u dva meseca (zdravo je za dusu i srce, a i cesto se pojave likovi kao Keanu Reeves ili Johnny Depp na poneku session…). Najbolje pancakes i dorucak posle provoda je u Griddle Café (ceka se u redu iza ugla)… U neka mesta se upada samo na VIP karticu ali zato je i gomila onih gde vam je potrebna samo volja za dobrim provodom i dobro drustvo: Polo Lounge, Sky Bar…. E sad, parking je $20 flat, na meter je quarter svakih 5 minuta… prosek potreban za provod za dve osobe $250. Moje preporuke: Catalina Jazz Pub, The Viper Room


3. Zuma Beach



Ovo je jedna od najpopularnijih plaza – i veoma poznata, ponajvise zbog surfing… pronaci parking je umetnost ali se cekanje isplati… najlepsa plaza (sa sitnim peskom), podeljena je na dva dela – za plivace i surfere. Nalazi se na Malibu… i ovde su ceste tuce izmedju celebrities i paparazzi… cak je u toku i izglasavanje uredbe po kojoj mali fotografi moraju da plate licencu da bi slikali na pristojnoj udaljenosti od posetilaca (i zabrana slikanja dece…). Please note 2 important facts: najlepsi safeguards ubedljivo i zabranjeno koriscenje duseka za plivanje iliti plutanje po vodi…. Nego da ne tupim, slike govore bolje od reci…



4. Hollywood



Ne kao deo geografski pojam vec kao: Birth of Nation, Samuel Goldwyn, Carl Laemmle, Adolph Zukor, Louis B. Mayer, and the Warner Brothers (Harry, Albert, Samuel, and Jack); Humphrey Bogart, Snow White and the Seven Dwarfs, Gone with the Wind, Citizen Kane, Orson Welles, Howard Hawks, Alfred and Frank Capra; The Wizard of Oz, Mr. Smith Goes to Washington, Casablanca, It's a Wonderful Life, It Happened One Night, King Kong, Mutiny on the Bounty, City Lights, Red River and Top Hat. Ne kao geografski pojam – vec kao zlatne godine jednog stoleca.

5. Hotel California, 1670 Ocean Avenue (the Real one)
“You can check out anytime you like, but you can never leave”




On a dark desert highway, cool wind in my hair
Warm smell of colitas, rising up through the air
Up ahead in the distance, I saw a shimmering light
My head grew heavy and my sight grew dim
I had to stop for the night
There she stood in the doorway;
I heard the mission bell
And I was thinking to myself,
“This could be heaven or this could be hell”
Then she lit up a candle and she showed me the way
There were voices down the corridor,
I thought I heard them say...

Welcome to the hotel California
Such a lovely place
Such a lovely face
Plenty of room at the hotel California
Any time of year, you can find it here

Her mind is tiffany-twisted, she got the Mercedes bends
She got a lot of pretty, pretty boys, that she calls friends
How they dance in the courtyard, sweet summer sweat.
Some dance to remember, some dance to forget

So I called up the captain,
“Please bring me my wine”
He said, “we haven’t had that spirit here since nineteen sixty nine”
And still those voices are calling from far away,
Wake you up in the middle of the night
Just to hear them say...

Last edited by Zana; 18.11.2008 at 09:11.
Reply With Quote