View Single Post
  #11  
Staro 30.04.2020, 05:49
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno Magelan votes for East Coast :)

Sumiranje nakon 10+ godina u USA:
- u kontinentalnoj USA bio u 47 od 48 drzava
- ziveo u Ilinoisu (5 godina), Virdziniji (godinu dana), Njujorku (2.5 godine) i trenutno u Juznoj Karolini. U junu se selim na Floridu i tamo cu po svoj prilici biti bar naredne 3 godine...
- moj favorit na ovoj temi je EAST COAST: najblizi Evropi; Civilizacija; od Mejna do Floride mnostvo mogucnosti i za svakoga po nesto; meni najdrazi gradovi u USA (Washington DC, NYC, Atlanta, Charleston, Charlotte), i 4 omiljene drzave (VA, NC, SC & GA)

NYC - Najkosmopolitskiji grad na svetu. Grad koji ne spava. Jeste preskup, ali vredi. Ima onu draz koju recimo ima Beograd. Nije najlaksi za start, ali ko se snadje u NYC, taj moze bilo gde. NYC je jedan fenomen koji necete videti nigde vise u Americi. Relativno niska stopa kriminala u poredjenju sa recimo Chgo.

Washington DC - kosmopolitski i veliki ali ne kao NYC. Mirnija varijanta. Metro ne radi 24 kao u NYC sto govori u prilog cinjenici da vec posle zalaska Sunca nema previse naroda po ulicama. Za pocetak - tu i tamo. Stanarine su bezmalo kao u NYC, ali bar cete za taj novac dobiti mnogo kvalitetniji smestaj nego recimo u NYC.

Atlanta - po nekom mom misljenju prestonica americkog juga. Odlicno povezana sa ostatkom sveta. Pristojne stanarine. Super klima sa zimama blagim da ni ne primetite prelaz iz jeseni u prolece. Gradski prevoz nije mozda kao u NYC ili DC-ju, ali ga ima. Narod ljubazan. Za pocetak skroz pristojna varijanta.

Nikada nisam bio neki veliki ljubitelj Midwesta. Za pocetak - CHGO je mozda najlaksi, mada da ponovo moram kroz sve ovo ne bih nikada ponovo pocinjao tamo. Klima je losa, zime beskrajno duge da se zacas upadne u depresiju, grad kao grad veliki ali mrtav cim prodje popodnevni spic. Sve u svemu nije mi CHGO legao.

West Coast - klima super, ali dalekoi preskupo tamo gde valja... Sto sam stariji sve mi vise prijaju konzervativne drzave stoga se drzim americkog jugoistoka.

My 2 cents
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote