View Single Post
  #19  
Staro 05.12.2009, 03:36
moni's Avatar
moni moni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.07.2008
US lokacija: Colorado Springs, CO
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 189
Nepromenjeno

Ajde, jos jednom wc da pomenemo.Poslovi baba sera i ciscenja su rezervisani zaista samo za meksikance i crnce.
U svakom slucaju dolazak u USA za onog ko je imao malo bolji standard na balkanu je svakako pad,ne kazem da nekom ne moze da se posreci,ali takvi su retki.Mi smo konkretno u USA dosli sa pozicija menadzera,losim engleskim (izuzev Neky-ja) na posao team member overnight.Znaci veliki pad.
Osiguranje u Srbiji da + jeftini privatni doktori ako ti se ne ceka u drzavnom.osiguranje u USA ne, hello kod doktora bar$150 + pregled.Da je lako nije.Koliko god da poneses para to se brzo potrosi.Sto vise ih poneses bices opsteniji, vise ces trositi.Odmah po dolasku u USA koliko ja znam se ne mozes osigurati, pa bojim se da ne daj boze u takvim situacijama ni $60,000 nije dovoljno.Nisam primetila da je neko dosao u USA sa trudnom zenom, a za taj slucaj bi morao poneti extra bar $40,000 (carski rez).
Svi mi na ovom forumu imamo svoje razloge dolaska, ne moraju biti samo ekonomski, a to sto je neko radio za americku kompaniju ne garantuje bolji posao.Eto Kanelopa nam je primer.Ovde uglavnom preporuka zaposljava.Ako zelis nastaviti posao za istu agenciju za koju si radio sa bakana,odavde moras biti drzavljanin.... Ako zelis raditi CCNA ili sl. moras imati od 3-5 godina iskustva u USA u toj bransi...
Kvalitet zivota bilo gde pa i u USA ne cine samo pare, zivot treba znati ziveti i sa i bez para.Nekom je dovoljno par sendvica na pikniku za lep provod ,a nekom ni 1000 restorana taj uzitak ne moze nadomestiti....
__________________
Case Number: 21xxy
Prva koverta: 14.05.2008.
Poslati obrasci i slike:26.05.2008.
U KCC stigla nasa koverta: 29.05.2008.
Zakazan interviju: 15.05.2009.
Druga koverta:26.03.2009.
Viza u pasosu: 22.05.2009.
U Americi od 20.08.2009.
Reply With Quote