Tema: Indiana
View Single Post
  #20  
Staro 12.02.2013, 00:36
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mikica1980 Prikaz poruke
Pa sta da ti kazem sem da si fantasticna . Stvarno nisam ocekivao ovako detaljan odgovor. Jos jednom hvala puno.
Zeleo bih da cujem malo i o tome kakav je tvoj opsti utisak o atmosferi u gradu odnosno kakav je kvalitet zivota konkretno u Lafayett-u ali i generalno u Indiani? Ono sto sam ja cuo do sada a dosta je vec receno i na ovoj temi je da su nizi porezi nego u Illinois-u sto povlaci naravno i cene nekretnina kao i svega ostalog. Cuo sam da zarade su zanemarljivo manje u odnosu na Chicago.
Mislim da ces me razumeti i da shvatas da imam mali milion pitanja.
Pa kolega naravno pitaj sta hoces. Pravo da ti kazem sad sam u gradu koji je mnogo veci, cela metro oblast ima dva miliona i nedostaje mi ona tamo mirnoca. Tamo ima oko 200 000 ljudi u onom sto spada u tu metro oblast, okolina lici na Vojvodinu samo umesto zita kukuruz, umesto Dunava nesto manja reka Vabas. Klima isto slicna kao u Vojvodini samo su leta nesto vlaznija, ali slicne temperature. Grad ima dva dela - zapadni Lafajet i Lafajet (slicno kao Petrovaradin i Novi Sad). Povrsinski je jako veliki grad jer su vecinom sve kuce sa velikim placevima. Javni prevoz je siguran zbog univerziteta i mozes busom bilo gde. Ovde gde sam ja sad i gde sam zivela (Soutfield, Michigen) malo morgen je sigurno ici busem. Tamo za 250 000 mozes da kupis kucerinu sa 3-4 sobe, podrumom a u celom Zapadnom Lafajetu gaje samo jednog pedofila. Ovde gde sam ja sad gde ima npr dva pedofila u komsiluku za te pare kupis kucu staru preko sto godina, bez klime, naravno bez podruma posto smo blizu nivoa mora. Mislim ima sve svoje prednosti i mane. Ali ja sam sad u periodu zivota kad imam malo dete i Lafajet bi mi bio mnogo pogodniji. Jeftiniji i manji. Sad sve zavisi od coveka do coveka i perioda zivota. Ja sam tamo zivela od svoje 31-e do 35-e godine, stekla jako puno drustva. Izlazili smo u grad i kuci se vracali peske ili busom kao sto smo radili i kuci. Ipak su mi to tamo bili studentski dani. Ja sam bila predsenik nekog udruzenja Prijatelji Evrope (Friends of Europe) pa smo imali lepu zajednicu ljudi iz Evrope i ostalih interancionalaca koji nam naginju tako da smo svako malo isli na neke vecere i pravili zurke. Mnogi od Evropljana su shizeli na Lafajet jer im nije dovoljno metropola a to su obicno bili ljudi iz jako velikih gradova. Ja sam zivot provela u dva grada pre toga mahom, jedan od 65000 i drugi od 250 000, u Beogradu npr nisam nikad zivela bio mi je prevelik za moj ukus tako da u skladu i sa tim cini mi se da je meni tamo bilo ok. Najvise su na Lafajet kukali ljudi iz velikih gradova iz Istocne Evrope. Ali su non stop isli u Cikago kad se pozele guzve, na 3.5 h je.
Reply With Quote