View Single Post
  #2  
Staro 01.09.2008, 09:22
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Smile

evo jos malo konkretnije. Dolazite tamo, uzmete prazan stan i zelite si kupit nesto namestaja. Osobno mislimo dio namestaja kupit u Ikei, koja nam je relativno blizu. S kojom karticom platit s obizirom da ce se radit o vecoj sumi? Dali uzet njihovu kreditnu karticu (one imaju limit, kako onda da platim sve snjom ako ima limit)? Ili dali platit kesom? (tamo navodno ljudi ne nose cash u velikim kolicinama). Ili npr. ako otvorimo checking account (iliti tekuci racun), sve pare stavimo unutra i onda nam banka izda valjda debit karticu (????) pa s njom platimo.

Pa npr. sto za svakodnevne troskove, hrana, nesto obleke. Dali je i to najbolje kupovat debitnim karticama, posto opet, npr. ako odem u Walmart i treba kupit hrpetinu stvari za doma, od tanjura, lonaca i sto drugih cuda (jer ti sve trebe), to ce opet bit golem racun, s cim onda da platim? (pod pretpostavkom da zelim trosit svoj novac, ne posuden...kao da bi mi dali )

Prije sam mislila da cu odma uzet npr. Ikeinu i Walmart kreditnu karticu, ali kad sam malo i o tim vrstama kartica citala, izgleda da ti oni daju limit, plus za credit building je bitno da ne trosis vise od 50% limita, kako onda mogu uopce nesto kupit s tim karticama kad mi ne daju dosta para na njima?

Pa onda racuni, ako nam daju da uopce ukkljucimo struju, tv, grijanje kako nam dolaze racuni? Postom? Ili dolazi inkasator... hehehe, to preptostavljam da ne Kako se onda to placa? Dali ima nacin da te kompanije direktno uzimaju pare s naseg tekuceg racuna?

Eto sad sam vas opet izbombardirala, ali s ovim cemo se brzo svi susresti, pa je red da se i to ima u predvid.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote